مشکل کمبود آب در کرمان جدی است

نوامبر 10, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، حسین امیری خامکانی پیش از ظهر سه‌شنبه در جلسه شورای اداری استان کرمان که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، بیان داشت: مردم ما مشکلات دولت را در این تحریم‌های اقتصادی درک می‌کنند؛ با همه مشکلات و سختی‌ها مسئولان ما جنگ اقتصادی را مدیریت کردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: چالش‌های جنگ اقتصادی و نبرد طولانی با دشمن نباید ما را از برخی زیرساخت‌ها غافل کند و نقاط آسیب‌پذیر مثل حمایت از ۱۸ میلیون خانواده کمتر بهره‌مند و مشکل آب را فراموش کنیم. این‌ها چالش‌هایی است که فقط با ورود دولت مرتفع خواهد شد و مساله آب موضوعی نیست که در استان حل شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر در بعضی از شهرستان‌ها آخرین قطرات آب بی کیفیت از اعماق ۳۰۰ متری زمین برای شرب استفاده می‌شود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی‌گفت: تابستان امسال آب در مرکز استان کرمان جیره بندی شد ضمن اینکه در شهربابک، بافت و بم مشکل اساسی داریم.

امیری اظهار داشت: باید یک مأموریت ویژه با مدیریت ویژه دولت به وزیر نیرو داده شود که در برخی از شهرستان در حال حاضر مشکل داریم لذا برخی مشکلات در کوتاه مدت با بهره‌برداری برخی از سدها حل می‌شود.

وی افزود: برای رفع مشکل زغالسنگ استان کرمان به کمک دولت نیاز داریم زیرا این حوزه می‌تواند مشکل بیکاری منطقه را حل کند اما زغالسنگ هر سال بی‌رمق‌تر می‌شود و هیچ برنامه مدونی برای آن وجود ندارد.

امیری گفت: در حوزه حمل و نقل و ریلی نیز با توجه به زیادی میزان بار که در استان وجود دارد خط ریلی «بافت به سیرجان» و خط « بم به جیرفت» باید هر چه زودتر آماده شوند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان ابراز داشت: در حوزه گازرسانی زیر خط میانگین کشوری هستیم و در جنوب استان کرمان بخش‌های زیادی گاز رسانی نشده و برخی نقاط سردسیر استان هم هنوز تحت پوشش گازرسانی قرار ندارند.

وی افزود: در حوزه کشاورزی طرح یکپارچه سازی باغات و مزارع در راستای طرح اجرای آبیاری مکانیزه و تعیین تکلیف زمین‌های زیر کشت، ساماندهی صادرات و بازار محصولات گلخانه‌ای و جالیزی، تکمیل بیمارستان زرند و بحث ریزگردها نیاز به کمک دولت داریم.

امیری گفت: در حوزه درمان، تکمیل بیمارستان عنبرآباد و بم، تامین اعتبار بیمارستان جنوب هم با مشکلاتی روبرو هستیم.

وی افزود: خطر بیکاری تعدادی زیادی از نیروهای شرکت خودروسازی نیز جدی است که به کمک دولت نیاز داریم همچنین بدهی بنیاد شهید به بیمه دی مشکل ساز شده و مرکز توانبخشی ایثارگران استان کرمان با پیشرفت ۷۰ درصدی نیاز به اعتبار برای تکمیل دارد ضمن این که ساماندهی اتباع بیگانه یک خواسته مردمی‌است.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی‌بیان داشت: از چالش‌های دیگر پیش روی استان مسئله افزایش مالیات است که بیشتر از عدد مصوب بودجه نیست که خود عددی پایه برای سال‌های بعدی می‌شود و فشار زیادی را به اصناف و واحدهای تولیدی وارد می‌کند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند