مشکلات پروژه های نیمه تمام کیش با ارائه تسهیلات بانکی حل می شود

دسامبر 6, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس معمارنژاد در نشست مشترک چند بانک کشور با مدیران منطقه آزاد کیش، با اشاره به نقصان‌های زیاد مسائل بانکداری بین المللی که از زمان تحریم‌ها بیشتر شده است گفت: مناطق آزاد تجاری باید فرصت‌های مناسبی به ویژه در بازارهای مالی بورس بانک و بیمه مهیا کنند؛ فعالیت مناطق آزاد در بازار‌های مالی بستر مناسبی برای شکل گیری معاملات بین المللی و تعاملات مثبت فراهم می‌کند.

دکتر معمارنژاد با اشاره به حضور چندین ساله بانک ایران و اروپا در کیش گفت: هیئت نظارت بر این بانک در کیش و‌هامبورگ است که سالانه در این فصل در کیش برگزار می‌شود و ایجاد یک مرکز آموزشی در جزیره کیش با حضور خبرگان بانک‌های آلمانی در دستور کار هیئت نظارت بانک ایران و اروپا است که قطعا محملی  برای مراودات بانک‌ها و تعاملات بیشتر می‌شود و بسیاری از فعالیت‌ها و مشارکت‌های مطلوب در همین جلسات شکل خواهد گرفت.

معاون وزیر اقتصاد افزود: ایجاد این مرکز آموزشی موجب تعاملات مثبت تری بین بانک‌ها خواهد شد و مشارکت و همکاری  بانک‌ها می‌تواند به تامین پروژه‌های مالی جزیره کیش کمک کند.

غلامحسین مظفری در نشست با معاون وزیر اقتصاد و دارایی و مدیران عامل بانک‌های صنعت و معدن، ملت، تجارت، بانک تجاری ایران و اروپا که در خصوص تامین مالی پروژه‌های نیمه تمام در کیش برگزار شد با بیان آخرین آمار از پروژه‌های در حال انجام که تا ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد گفت: ۱۲۷ پروژه با سرمایه گذاری بالغ بر۳۰ هزار میلیارد تومان با سرعت قابل قبولی توسط بخش خصوصی در حال پیگیری است ودر بازار پول و سرمایه ظرفیت‌های خوبی در کیش فراهم شده که از جمله آنها بورس بین الملل است که تا پایان سال راه اندازی می‌شود، همچنین معاملات بورس اوراق بهادار در کیش نیز بعد از تهران در بالاترین ارقام انجام می‌شود.

مظفری حجم فعالیت‌ها و سرمایه گذاری‌ها درجزیره کیش را ۳ درصد بودجه عمرانی کل کشور عنوان کرد و گفت: در کیش تعداد زیادی پروژه داریم که به دلایل مختلف به اتمام نرسیده و نیمه تمام مانده و بخشی از مشکلات نیز با تلاش مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش و بانک‌ها رفع شده است و بخشی هم نیاز به کمک جمعی ما و پرداخت تسهیلات دارند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به استقلال بانک‌ها در کیش با توجه به موقعیت خاص این منطقه آزاد،  تاکید کرد و گفت : قوانین مناطق آزاد نباید تحت تاثیر قوانین سرزمین اصلی قرار بگیرد و باید حفظ شود.

وی همچنین در خصوص برقراری ارتباطات وسیع تر بین المللی افزود: کیش ظرفیت بالایی برای ایجاد مراکز آموزشی بین المللی دارد و ما از ایجاد چنین مراکزی استقبال می‌کنیم.

آخوندی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش نیز در نشست با معاون وزیر اقتصاد و دارایی و مدیران عامل بانک‌ها با اشاره به نقش موثر بانک‌ها در توسعه آبادانی و سرمایه گذاری کیش و به اتمام رسیدن پروژه‌ها گفت: روند تامین مالی از طریق بانک‌ها در جزیره کیش بازنگری شده است و ابزار‌های تامین مالی از جمله LC  داخلی برای جزیره تعریف کردیم و با چندین بانک مهم خصوصی و دولتی تفاهم نامه‌هایی با حضور دکتر مظفری و مدیران عامل بانک‌ها امضا شد که به مرحله اجرا هم رسید؛ همچنین تامین مالی پروژه‌های نیمه تمام در کیش آغاز شده است.

آخوندی با اشاره به بیش از ۱۵۷ پروژه نیمه تمام که تامین مالی آنها از طریق مشارکت و ابزارهای تامین مالی بانکها امکان پذیر است افزود: ما در کیش سرمایه گذاران را به سمت و سویی سوق دادیم که از ابزار‌های مالی شرکت‌های وابسته به بانک‌ها استفاده کنند تا برای تامین مالی با مشکلات مواجه نشوند.

وی در حوزه صنعتی و تولیدی نیز به وجود بیش از ۳۱۹ کارخانه فعال اشاره کرد و گفت: ۱۰شرکت دانش بنیان در کیش مستقر و فعال هستند که به محصول رسیدند و صادرات می‌کنند همچنین ۳۱۹ کارخانه  فعال داریم که اکثرا صادرات محور هستند و در سال ۹۷ علاوه بر صادرات به سرزمین اصلی، بیش از ۵۰ میلون دلار صادرات به کشور‌های اروپایی داشتند.

گفتنی است در این نشست عباس معمارنژاد، معاون وزیر اقتصاد و دارایی، حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن، محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت، رضا دولت آبادی مدیرعامل بانک تجارت، دکتر عنصری و خانم هوموریش، اعضای هیات مدیره بانک تجاری ایران و اروپاEIH  و دکتر رضوی مشاور عالی بانک EIH، آقای رضوی رییس شعبه کیش بانک صنعت و معدن حضور داشتند

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند