مشکلات مخابراتی مهرستان ادامه دارد/ جان مردم در خطر است

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطی به‌عنوان یکی از ضروری ترین نیازهای هر جامعه و منطقه به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر با توجه به استفاده بیشتر از فناوری‌های نوین گام‌های مهمی‌در راستای توسعه زیرساخت‌های مخابراتی در اکثر نقاط کشور برداشته شده است.

شهرستان مهرستان یکی از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرق ایران است و بر طبق سرشماری عمومی‌نفوس و مسکن در سال ۹۵ جمعیت این شهرستان بیش از ۷۰ هزار نفر است.

اما موضوع سرقت کابل‌های مخابراتی در مهرستان موضوع تازه ای نیست و سرقت کابل‌های مسی مخابراتی موجب قطع ارتباط بسیاری از خطوط تلفن ثابت در مقاطع و زمان‌های مختلف در این شهرستان شده و می‌شود و علاوه بر قطع خطوط ارتباطی مشترکان، سالانه چندین میلیارد تومان به مخابرات هم ضرر می‌رساند.

اما این بار قطعی‌های تلفن ثابت و اینترنت ارگان‌های خدماتی از جمله اورژانس ۱۱۵، بیمه سلامت، دفترپیشخوان دولت، اداره صنعت معدن و تجارت و بسیاری از فروشگاه‌ها و ساکنین محله «میرآباد» شهر مهرستان را کلافه کرده است.

سید بهمن حسینی مسئول دفتر پیشخوان مهرستان در این زمینه در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در طول یکسال گذشته سه بار کابل تلفن محله «میرآباد»  به سرقت رفته و هر بار برای نصب کابل جدید از ۱۰روز الی یک ماه  معطل شده ایم که مسئولین باید به این وضعیت رسیدگی کنند.

وی افزود: صدور بیمه سلامت، اظهارنامه مالیاتی، تائیدیه تحصیلی دانشجویان، پرداخت الکترونیکی قبوض،  قبول عرضه خدمات سایر اپراتورهای تلفن همراه از جمله خدماتی است که در دفاتر پیشخوان دولت انجام می‌شود.

حسینی بیان داشت: تنها علت قطعی‌های مکرر خطوط تلفن ثابت حفر چاله‌های بدون حصارکشی و ایمن سازی جهت ساخت و ساز در مرکز شهر است که نیاز است در این زمینه  اقدام شود.

وی گفت: بسیاری از مراجعه کنندگان به این شعبه با تحمل هزینه رفت و آمد و طول مسیر راه جهت صدور دفترچه بیمه سلامت که امری بسیار مهم و ضروری است با این مشکلات مواجه هستند.

مسئول دفتر بیمه سلامت مهرستان با اشاره به اینکه روزانه بیش  ۴۰۰ نفر به این شعبه جهت دریافت خدمات الکترونیکی مراجعه می‌کنند، تصریح کرد:  حدود ۶۰ هزار نفر از شهروندان مهرستانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

رئیس اورژانس ۱۱۵ مهرستان هم در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت : انتظار می‌رود مسئولان و متولیان امر در این زمینه چاره اندیشی کنند.

وی گفت: در صورت بروز هرگونه حادثه و تاخیر در رسیدن عوامل اورژانس به دلیل دیر مطلع شدن چه کسی باید پاسخگو باشد.

یکی از شهروندان مهرستانی نیز به خبرنگار مهر گفت:  چند روز پیش بیماری را به اجبار با ماشین  شخصی به بیمارستان اعزام کردیم چرا که امکان تماس با ۱۱۵وجود نداشت.

حبیب حسین زهی ادامه داد: اگر نصف شب حال کسی خراب شود و ماشین شخصی نداشته باشد، جانش را در صورت تداوم قطعی تلفن‌های ثابت و سیار به راحتی از دست می‌دهد.

لازم به ذکر است، در اکثر روستاهای شهرستان مهرستان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به شدت مشکل وجود دارد و این روستاها اینترنت ندارند در حال که طی سفر محمد جواد آذری جهرمی‌در آبان ۱۳۹۷ به استان سیستان و بلوچستان خبرگزاری مهر، گزارشی مبنی بر اینکه «سفر وزیر تاثیری بر قطعی‌های مکرر تلفن در سیستان و بلوچستان نداشت» منتشر کرد، اما همچنان این مشکل در حوزه بخش مرزی آشار و  شهرستان مهرستان ادامه دارد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند