مشکلات تولید دارو با ارز آزاد/ فروش دارو با جایزه و تخفیف

نوامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

عرفان شاکری، در گفتگو با خبرنگار مهر، به موضوع آزاد شدن ارز تولید دارو اشاره کرد و افزود: همیشه شوک نرخ ارز، صد درصد در بازار تاثیر گذار است و خیلی‌ها از این بابت متضرر می‌شوند.

وی ادامه داد: اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی باشد یا آزاد، بستگی به نوع نگرش و تجارت و فعالیت‌های اقتصادی دارد که صورت می‌گیرد.

شاکری با اشاره به تبعات آزاد شدن ارز تولید دارو، گفت: ارز دارو چه نیمایی چه آزاد، در هر صورت دولت را تحت فشار قرار می‌دهد و مجبور شود سهم بیمه‌ها را پرداخت کند. این در حالی است که مردم و بیماران، فشارها را تحمل می‌کنند.

وی در عین حال تولید دارو با ارز آزاد را، باعث حذف رانت و فساد دانست و افزود: شاید تولید دارو با استفاده از ارز آزاد بتواند رانت‌ها و مفاسد را حذف کند، اما، فشار بر روی دولت خواهد بود.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران-امارات، ادامه داد: تامین هزینه داروهای خاص برای بیمه‌ها سنگین است و اگر داروهای بیماری‌های خاص بخواهد با ارز آزاد تولید شود، بیمه‌ها برای پرداخت مابه التفاوت قیمت واقعی دارو، با مشکل مواجه خواهند شد.

شاکری افزود: در حال حاضر و به دنبال سیاست‌های جدید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، شاهد برقراری عدالت بر روی برخی از برنامه‌های دارویی و واردات دارو هستیم. اما اینکه قرار باشد با آزاد شدن ارز تولید دارو، شاهد تاثیر چندانی در بهبود وضعیت صنعت داروسازی کشور باشیم، بعید به نظر می‌رسد.

وی با اشاره به فرمول‌های پیچیده بازار دارویی کشور، گفت: الان هم دولت در تامین نقدینگی صنعت داروسازی دچار مشکل است و شاهد هستیم که بخش خصوصی به جای دولت، این هزینه‌ها را تامین می‌کند.

شاکری با انتقاد از روند برنامه ریزی برای تولید دارو در کشور، افزود: متاسفانه شاهد هستیم که برای تولید برخی اقلام دارویی چند شرکت داروسازی فعال هستند و یک محصول دارای ۱۵ تولید کننده است و در مقابل، یک محصول هم یک تولید کننده دارد.

وی ادامه داد: بروز این وضعیت موجب می‌شود برای آن دسته از داروهایی که چند تولید کننده دارد، رقابت معکوس شکل بگیرد و شرکت‌های دارویی مجبور شوند برای فروش محصولات خود، جایزه و تخفیف بدهند.

شاکری گفت: برنامه ما باید به گونه ای باشد که برای داروهای معمولی بیشتر از نیاز کشور تولید نداشته باشیم و در مقابل، ظرفیت صنعت را به سمت و سوی تولید داروهایی با تکنولوژی بالا ببریم. 

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند