مرز دوغارون به اولین منطقه مرزی هوشمند تبدیل خواهد شد

دسامبر 31, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، محسن سیاح در گردهمایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و افغانستان که ظهر امروز در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون برگزار شده بود، با بیان اینکه امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه‌هایی در منطقه هستیم که حاصل اشتراکات فرهنگی غنی و عمیقی است که از سرمایه‌های دو کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: منطقه مرز هوشمندی که امروز کلنگ‌زنی می‌شود، مرز دوغارون را به اولین منطقه مرزی هوشمند کشور تبدیل می‌کند که شتاب بخشی مناسبی به صادرات و واردات خواهد داد.

فرماندار تایباد با اشاره به اینکه این طرح بزرگ ملی از سیاست‌های دولت برای هوشمند سازی مرزهاست، افزود: این طرح به‌صورت پایلوت در مرز دوغارون اجرا می‌شود، پروژه‌های بزرگ اقتصادی مرز دوغارون حاصل اشتراکات فرهنگی غنی و عمیق ایران و افغانستان است.

وی تصریح کرد: بازار مبادلات اقتصادی نیز مزیت‌های زیادی دارد، تأمین و تجمیع نیازهای تجار در یک مکان، تأمین فرصت‌های برابر، امکان افزایش کنترل کیفی کالا، ایجاد اعتماد بیشتر، توسعه و تقویت امنیت سرمایه‌گذاری و ارتقای امنیت پایدار در مرز است. همچنین شهرک سوخت، بازار امن مالی است که در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون ایجاد شده و می‌تواند به توسعه روابط اقتصادی دو کشور کمک کند.

سیاح افزود: چند تفاهم‌نامه در حوزه‌های اقتصادی، بیمه و دیگر حوزه‌ها به امضا می‌رسد که ان شاءالله چهره شهرستان تایباد را تغییر خواهد داد. الگوی مثلث اقتصادی و فرهنگی استاندار خراسان رضوی و تیم اقتصادی وی، تمام ارکان نظام را در جهت توسعه اقتصادی استان بسیج کردند. در تایباد ۱۰ معین اقتصادی باهدف ایجاد فضای کسب‌وکار و توانمندسازی روستاییان به‌عنوان اولین پایگاه تولیدی کشور مشغول به کار هستند.

گفتنی است، در این مراسم کلنگ زنی خط مونتاژ خودرو برقی در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون نیز بر زمین زده شد. پروژه‌ای که در فاز اول به مونتاژ خودروهای برقی و در فاز دوم به تولید این خودرو خواهد پرداخت. نخستین خودرو مونتاژی در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون شهرستان تایباد پرده‌برداری شد.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند