مردم یزد به اجرای طرح پزشک خانواده توجه بیشتری داشته باشند

اکتبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمد دریجانی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه یزد با اشاره به هفته بیمه سلامت اظهار داشت: یکی از الزامات و ضروریات شهروندان هر کشور و هر شهری بحث بیمه‌های اجتماعی است.

وی مهمترین بیمه‌های اجتماعی را بیمه‌های درمان و سلامت دانست و افزود: اهمیت این موضوع به دلیل عدم خبر دادن بیماری است و در مواقع ضروری بدن انسان نیاز به درمان‌های خاصی دارد و بیمه‌ها شکل گرفتند که اگر فردی با مشکل بیماری مواجه شد، دغدغه درمان به لحاظ مالی نداشته باشد.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد افزود: جمهوری اسلامی‌توجه ویژه‌ای به بیمه درمان داشته و در دولت‌های مختلف کارهای خوبی انجام گرفت به ویژه در دولت‌های دهم و یازدهم طرح بیمه سلامت همگانی مطرح شد و همه آحاد جامعه که بیمه درمانی نداشتند می‌توانستند از این خدمت استفاده کنند.

دریجانی بیان کرد: در سال ۹۳ که تبلیغات بسیار گسترده‌ای برای عضویت افراد فاقد بیمه در بیمه سلامت صورت گرفت، توجه کاملی انجام نشد و مشاهده می‌شد افرادی با مشکل بیماری روبرو هستند ولی نهایتا به دلیل عدم ثبت نام در بیمه سلامت با مشکل مواجه شدند.

وی به طرح پزشک خانواده اشاره کرد و افزود: ما برای هر کاری از اهل فن مشورت می‌گیریم ولی متاسفانه در حوزه درمان و سلامت خودمان اقدام و تصمیم می‌گیریم که به چه پزشکی مراجعه کنیم و خدمات دریافت کنیم که این کار درست نیست.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد عنوان کرد‌: اگر ما از بین پزشکان حاضر در استان که الحمدالله تعداد آنها هم زیاد است یک نفر را به عنوان پزشک مشاور و معتمد انتخاب کنیم، یک شرایط درمانی و سلامتی را این پزشک در جریان قرار می‌گیرد و می‌تواند کمک بسیار خوبی به ما در هنگام بیماری کند.

دریجانی این موضوع  را به ویژه در ارتباط با بیماری‌های صعب‌العلاج بسیار مهم دانست و ادامه داد: در صورتی که بیماری‌های صعب‌العلاج زود تشخیص داده شوند بسیار راحت‌تر درمان می‌شوند و پزشک معتمد در این موضوع نقش بسیار مهمی‌ایفا می‌کند.

وی عنوان کرد: افرادی که از هیچ بیمه درمانی برخوردار نیستند از امروز اقدام به مراجعه و انتخاب بیمه درمانی کنند تا در مواقع ضروری بتوانند از خدمات درمانی این بیمه‌ها بهره‌مند شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد عنوان کرد: بر اساس تبصره الف ماده ۷۰ برنامه ششم توسعه، بحث بیمه درمان در کشور اجباری و آیین‌نامه آن توسط دولت تدوین شده و از طریق بیمه سلامت جنبه عملیاتی پیدا کرده و از آبان ماه امسال، بحث بیمه درمان از جمله بیمه شخص ثالث اجباری و الزامی‌است.

دریجانی خاطرنشان کرد: در این قانون برای کسانی که به لحاظ مالی توانایی لازم را ندارند بر اساس دهک‌های اول تا سوم، می‌توانند به صورت رایگان بیمه شوند و برای همیشه از خدمات بیمه درمان بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/ ع

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند