مرحوم نوربخش پایه‌گذار نهضت پویش مهربانی با بیماران بود

نوامبر 6, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر  به نقل از مرکز روابط عمومی‌و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در این نشست، ضمن تشکر از  این انجمن در گرامی‌داشت یاد و خاطره  مدیرعامل سابق تامین اجتماعی گفت : مرحوم دکتر نوربخش علاوه بر بیمه‌های تامین اجتماعی، مجموعه فعالیتهای درمانی  و  اقتصادی را در این سازمان اداره می‌کرد.

وی ادامه داد: بیش از ۲۵ درصد فعالیتهای درمان سرپایی که توسط ۸۰ بیمارستان و نزدیک به ۳۵۰ مرکز درمانی تخصصی در سطح کشور توسط این سازمان ارایه می‌شود را آن مرحوم به کفایت اداره می‌کرد.

شریعتمداری به بیان دیگر ویژگیهایی شخصیتی آن مرحوم  پرداخت و گفت : عمق دانش، علم و بصیرت ایشان کاملا مشهود و در مورد مسایل بیمه‌های اجتماعی بسیار صاحبنظر، اندیشمند و کارشناس  بود و با بصیرت این سازمان بزرگ را اداره می‌کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به یکی از مهمترین خصوصیات و ویژگیهای مرحوم نوربخش اشاره کرد و افزود : ثابت قدمی‌در کاری که به ایشان سپرده می‌شد و  نیز در فعالیتهای اجرایی  بسیار علاقه مند بودند.  

وی مراحل شغلی را در این سازمان از سطوح میانی آغاز  و به تدریج این مسیر را  تا سطوح عالی طی  کرد و به همین دلیل در طول  این دوران با همه ابعاد سازمان تامین اجتماعی در نواحی و مناطق کشور و جغرافیای معدود استانی آشنا و در سطح ملی در هیات مدیره و نهایتا به عنوان مدیر عامل این سازمان بزرگ اجتماعی کشورانتخاب  شد.

وی پاک دستی و بی اعتنایی به زخارف دنیوی را از دیگر ویژگیهای مرحوم نوربخش عنوان کرد و افزود:  او از حقوق حقه خود در سازمان استفاده نکرد و بخش قابل ملاحظه ای  از درآمد قانونی خود را رسما ”  به سازمان برگرداند.

وی افزود: آن مرحوم در بیان نظرات فردی بسیار شجاع بود، حتی اگر به زیانش تمام می‌شد.   زاویه فکر و اندیشه ایشان در مورد نحوه اداره سازمان کاملا مشهود بود و در بیان آن مفاهیم ابایی نداشت و در اعتقادات خود ایستادگی و پافشاری می‌کرد. در واقع مرحوم نوربخش یک پزشک مسلمان و بر ایدئو لوژی خود پایبند بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : وی در طول دوران خدمت با کارکنان با عطوفت و مهربانی رفتار می‌کرد. ضمن اقتدار و قاطعیتی که در عمل داشت با مردم  مهربان بود. در بسیاری از بازدیدهایی که به اتفاق  ایشان داشتیم دلسوزی ایشان کاملا مشهود بود. بر همین اساس نهضت پویش مهربانی با بیماران را پایه گذاری کرد و از همکاران خود برای این پویش دعوت کرد تا این مسیر را طی کنند.

شریعتمداری افزود:  امیدوارم  انجمن جراحان ارتوپدی ایران که نقش و اثر فراوانی در این زمینه دارد نگاه مهربانانه در برخورد با مریض را در این انجمن نهادینه کرده و به عنوان یک اصل قرار دهد تا    مردم  بدانند که جامعه جراحان ارتوپد ایران مهربانترین جامعه پزشکی نسبت به بیماران است و این پویش به نام مرحوم نوربخش زنده و پاینده بماند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند