مدیرعامل بیمه سلامت: دولت تمام هزینه‌های بیمه دهک‌های اول تا سوم را در بیمه سلامت پرداخت می‌کند

اکتبر 12, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد طاهر موهبتی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی اظهار داشت: در حال حاضر ۴۰ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که ۸۵ درصد این جمعیت به صورت کاملا رایگان از خدمات بیمه ای استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۶، افراد تحت پوشش بیمه سلامت ۱۹۰ میلیون بار مراجعه به مراکز درمانی مراجعه داشتند افزود: به طور میانگین در سال ۹۶ هر نفر ۴٫۷ مرتبه به مراکز درمانی مراجعه کردند که اکنون پرداختی ما در کشور به طور میانگین هر ۳٫۵ ماه یک بار است اما باز هم در این زمینه عقب هستیم.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور در ادامه با اشاره به اینکه افراد تحت پوشش خدمات بیمه سلامت از ۴۷۰۰ خدمت بهره مند می‌شوند تصریح کرد: ۲۴۵۰ قلم دارو به افراد تحت پوشش بیمه سلامت ارائه می‌شود که در حال حاضر در تمامی‌دفاتر پیشخوان از ایجاد همپوشانی جدید جلوگیری به عمل می‌آید و برای دریافت دفترچه‌های جدید کنترل‌های مخصوص صورت می‌گیرد.

موهبتی با اشاره به فعالیت سامانه تایید دارو و کد اصالت دارو خاطرنشان کرد: سالانه ۷۰ میلیون مرتبه مراجعه به داروخانه‌ها توسط افراد تحت پوشش بیمه سلامت صورت می‌گیرد که ۸۰ درصد هزینه دارو را از طریق همین سامانه کنترل می‌شود و این سامانه نیز نقش مهمی‌را در تعطیلی بازار آزاد دارو ایفا می‌کند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور با بیان اینکه سامانه تایید خدمت نیز از اجرای خدمات تکراری توسط پزشکان جلوگیری به عمل می‌آورد افزود: در حال حاضر در ۲۳۳ شهرستان کشور نسخه الکترونیک در حال اجرا است و پروژه رسیدگی اسناد الکترونیک نیز در ۳۰۰ بیمارستان کشور در حال اجرایی شدن است که انتظار می‌رود تا پایان سال ۶۰۵ بیمارستان توسعه پیدا کند.

وی با اشاره به اجرایی شدن بیمه اجباری از ابتدای هفته سلامت٬ ادامه داد: تمامی‌هزینه‌های بیمه برخورداران بیمه اجباری سلامت دهک‌های یک، دو و سه توسط دولت، ۵۰ درصد هزینه‌های افراد دهک چهارم توسط دولت و افراد دهک پنجم توسط شخص متقاضی پرداخت می‌شود.

موهبتی در پایان با اشاره به وضعیت افراد تحت پوشش بیمه سلامت خراسان شمالی اضافه کرد: ۷۰ درصد جمعیت خراسان شمالی تحت پوشش بیمه سلامت هستند که ۶۶ درصد این افراد به طور کاملا رایگان از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند که سالیانه ۲۳۰ میلیارد تومان در استان هزینه می‌شود که ۱۵ درصد از این رقم از منابع داخلی استان و ۸۵ درصد دیگر از منابع ملی پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند