مدت زمان رسیدگی به دادخواست‌های کارگری در اردبیل کاهش یافت

نوامبر 10, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم رحیمی‌پیش از ظهر سه شنبه در نشست با کارکنان اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مرکز شهرستان اردبیل عنوان کرد: کاهش مدت زمان رسیدگی به دادخواست‌های کارگری و کارفرمایی، افزایش تعداد بازرسی از واحدهای کارگری، بررسی مشکلات واحدهای کارگری استان در بازدیدهای میدانی در راستای صیانت از نیروی کار، کاهش مدت زمان برقراری بیمه بیکاری با الکترونیکی نمودن فرایند و کاهش مدت زمانی رسیدگی به درخواست بازنشستگی پیش از مورد مشاغل سخت و زیان آور از دستاوردهای برجسته این اداره کل در حوزه روابط کار است.

وی در ادامه با اعلام خبر کسب رتبه اول اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در ارزیابی عملکرد این وزارت، گفت: جشنواره شهید رجایی سالانه و به دو صورت استانی و کشوری بین دستگاه‌های دولتی برگزار می‌شود.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان اردبیل کسب این موفقیت را حاصل تلاش تمامی‌کارکنان این مجموعه خواند و افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در سه سال متوالی حایز برتر و در آخرین ارزیابی نیز موفق به کسب مقام اول در ارزیابی سال ۹۷ شد.

رحیمی‌یادآور شد: ارزیابی‌های صورت گرفته شامل پنج محور اختصاصی در حوزه‌های تعاون، فرهنگی و اجتماعی، تنظیم روابط کار و صیانت از نیروی کار، شناخت و مدیریت بازار کار و آموزش و پژوهش و هفت محور در حوزه‌های اصلاح ساختار سازمانی، توسعه دولت الکترونیک، مدیریت سرمایه انسانی، شفافیت و مدیریت مالی، بهبود فضای کسب و کار و ارتقای بهره وری، سلامت اداری، مسئولیت پذیری و پاسخگویی و استقرار مدیریت نظام عملکرد توسعه در قالب شاخص‌های عمومی‌است.

 رحیمی‌تصریح کرد: جذب به موقع تسهیلات اشتغال روستایی و نظارت دقیق بر فرایند اجرای طرح‌ها و جلوگیری از هدر رفت منابع، جذب کامل منابع مشاغل خانگی با پرداخت تسهیلات، افزایش کمی‌و کیفی مراکز کارآفرینی و خدمات مشاوره تخصصی از موارد مهم حوزه اشتغال است که در این ارزیابی مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: حوزه تعاون از دیگر شاخص‌های اختصاصی بررسی شده است که فعال سازی شرکت‌های تعاونی راکد، افزایش چشمگیر میزان صادرات شرکت‌های تعاونی از موارد اصلی مد نظرگرفته شده در این ارزیابی محسوب می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه حوزه اجتماعی و ورزشی نیز در این ارزیابی مد نظر قرار گرفته است، افزود: میزبانی مسابقات ورزش کارگران کشور و کسب مدال‌های مختلف در آوردگاه‌های بین المللی و ملی و افزایش سرانه ورزشی کارگران با بهره برداری از سه زمین چمن مصنوعی و بهرمندی نزدیک به ۲۰ هزار کارگر ساختمانی از مزایای بیمه کارگران ساختمانی قسمتی از عملکرد این حوزه است.

وی افزود: مکانیزه نمودن خدمات به صورت الکترونیکی و راه اندازی میز خدمت الکترونیکی و فیزیکی استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و واگذاری برخی از فعالیت‌های غیرحاکمیتی به آنان از جمله واگذاری بعضی از فعالیت‌های برقراری بیمه بیکاری به دفاتر کاریابی، راه اندازی سامانه صدور الکترونیکی مجوز مشاغل خانگی، سامانه پنجره واحد اشتغال، سامانه جامع روابط کار، سامانه هوشمند سازی بخش تعاون، استاندارد سازی و بروزرسانی پورتال و سایر عناوین دیگر از موارد مهم در محور توسعه دولت الکترونیک است.

وی افزود: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با کسب امتیاز هزار و ۹۴۹ و تحقق بیش از ۹۷ درصدی محورهای ارزیابی رتبه اول کشوری در بین ادارات کل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را کسب کرده و بالاتر از استان‌های تهران، گلستان، اصفهان و خراسان رضوی قرار گرفت.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند