مخاطرات طبیعی سالانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی آذربایجان غربی خسارت می زند

دسامبر 24, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/آذربایجان غربی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از خسارت سالانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان در مخاطرات طبیعی خبرداد.

رسول جلیلی امروز ۴ دی ماه در جلسه کارگروه مشترک خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات بخش کشاورزی استان اظهار کرد: سالانه به طور میانگین در حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان به علت وقوع مخاطرات طبیعی اعم از سرمازدگی، سیل، تگرگ و طوفان خسارات وارد می‌شود که رقم قابل توجهی است.

از تمدید مهلت عملیات بیمه گری محصولات زراعی و باغی دراستان تا پایان دی ماه سال جاری خبر داد و از کشاورزان درخواست کرد با توجه به کاهش۳۰ درصدی بارندگی‌ها نسبت به درازمدت و احتمال وقوع خسارت سرمازدگی و شیوع آفات در مزارع و باغات، در اسرع وقت نسبت به بیمه محصولات خود در سال زراعی جاری اقدام کنند.

رئیس جهاد کشاورزی استان افزود: با افزایش آگاهی کشاورزان از مزایای بیمه به عنوان یک چتر حمایتی و ارتقای سطح بیمه محصولات کشاورزی ، خطر پذیری و ریسک شغل کشاورزی ،در زمان بروز حوادث غیر مترقبه کاهش و یا به حداقل می‌رسد.

جلیلی اظهار امیدواری کرد تا پایان مدت زمان مقرر عملیات بیمه گری، سطوح بیمه محصولات کشاورزی با مشارکت و افزایش آگاهی بهره برداران بخش کشاورزی افزایش یابد.

وی از بهره برداران بخش کشاورزی استان درخواست کرد تا با مراجعه به دفاتر خدمات بیمه کشاورزی و مراکز خدمات جهاد کشاورزی با آگاهی از حق بیمه و شرایط تعهد بیمه‌گری، نسبت به پوشش بیمه‌ای محصول خود در مدت زمان مقرر در سال جاری اقدام کنند.

جلیلی تاکید کرد : با توجه به کاهش بارندگی‌ها و احنمال افزایش خسارات سرمازدگی و شیوع افات نباتی در سال زراعی جاری باید از هم اکنون برنامه ریزی مدونی برای مقابله با وقوع مخاطرات طبیعی داشته باشیم و در کمیته‌های تخصصی موضوعات به صورت جداگانه بررسی شود.

در ادامه پرویز امجدی رییس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی استان نیز به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص ترویج فرهنگ بیمه کشاورزی و کاهش مخاطرات طبیعی در سال جاری در استان پرداخت وگفت: بیمه محصولات زراعی در سال جاری درسطح ۷۸ هزارهکتار ، در حدود ۳۱ درصد نسبت به برنامه ابلاغی و بیمه محصولات باغی در سطح ۸ هزار و ۸۵۰ هکتار در حدود ۳۳ درصد نسبت به برنامه ابلاغی محقق شده است که نیاز است با ترویج فرهنگ بیمه کشاورزی و افزایش اگاهی کشاورزان سطح بیمه بیش از پیش ارتقا و توسعه یابد.

وی بیان کرد : بیمه دام و طیور و آبزیان به دلیل اعمال مشوق‌های حمایتی و پوشش فراگیر از روند مطلوب و قابل قبولی برخوردار است.

امجدی ادامه داد: روند اجرای کمک‌های دولتی در خصوص استمهال وام‌های بانکی کشاورزان  استان در قالب بندهای خ ماده ۳۳ و بند ل تبصره ۱۶ قانون برنامه ششم توسعه همچنان تداوم دارد و از سال ۹۶ تا کنون معوقات بانکی بیش از ۲۴ هزار پرونده تعیین تکلیف شده است.

انتهای پیام

مقایسه انواه بیمه‌های عمر با جزپیات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند