محاسبه بهترین قیمت های بیمه بدنه برای خودرو

ژانویه 9, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، بر خلاف بیمه شخص ثالث که جزو بیمه‌های اجباری است، بیمه بدنه اتومبیل جزو بیمه‌های اختیاری است که برای وسایل نقلیه استفاده می‌شود. بیمه بدنه خودرو برای افرادی که به اتومبیل خود اهمیت می‌دهند و می‌خواهند از پوشش‌های بیمه‌ای و مزایای آن استفاده کنند کاملاً توصیه می‌شود. اگر به دنبال بهترین بیمه بدنه خودرو هستید، در این مطلب همراه ما باشید تا شما را با معیارهای اساسی در زمان خرید بیمه بدنه اتومبیل آشنا کنیم.

در بیمه بدنه، شخص تحت عنوان بیمه گذار، مبلغی را به عنوان حق بیمه به شرکت بیمه پرداخت می‌کند تا خودروی خود را در برابر خطرات و حوادثی که تحت پوشش است بیمه کند و در این مواقع بتواند جبران خسارات خود را از شرکت بیمه دریافت کند.

فرض کنید در زمان حادثه، فرد مقصر فرار کند و خودروی آسیب دیده بدون هیچ مدرکی باقی بماند. در این شرایط، تکلیف خودروی زیان دیده چه می‌شود؟ در اینصورت، شخص با کمک بیمه بدنه خودرو می‌تواند خسارت خودروی خود را از بیمه بدنه در شرایط پوشش بیمه دریافت کند.

پوشش‌های بیمه در تعیین بهترین بیمه بدنه

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه در شرکت‌های بیمه یکسان است و پوشش‌های اضافی که هرکدام توسط شرکت‌های مختلف بیمه ارائه می‌شوند، با پرداخت حق بیمه جداگانه در بیمه بدنه فعال می‌شوند.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه:

به سرقت رفتن کلی خودرو، حوادث و تصادفات، سقوط یا واژگونی، آتش سوزی، انفجار و صاعقه از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه خودرو هستند.

پوشش‌های اضافی:

· پوشش در زمان سرقت از قطعات و لوازم اتومبیل

· پوشش خودرو در برابر وقوع بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و…

· شکستن و خرد شدن شیشه

· هزینه‌های رفت و برگشت

· پوشش نوسانات قیمت بازار

· پوشش حذف فرانشیز

· پوشش جبران خسارت در زمان کاهش ارزش خودرو

· پوشش در برابر خط خوردگی‌ها توسط عوامل خارجی مانند میخ یا خط و خش

· جبران خسارت در زمان پاشش مواد شیمیایی یا اسیدی بر ماشین

· ترانزیت

· و…

ارائه پوشش‌ها در شرکت‌های بیمه متفاوت است، به طور مثال جبران خسارت در زمان خط و خش را بیمه ایران پوشش می‌دهد یا پوشش حذف فرانشیز در بیمه بدنه آسیا ارائه می‌شود.

مراحل سخت صدور بیمه نامه‌ها یکی از مواردی است که بسیاری از افراد از آن گریزانند. یکسری مدارک و گام‌های پیش نیاز برای صدور و تمدید بیمه نامه وجود دارد که در اکثر شرکت‌های بیمه مشابه است. اما ممکن است برخی شرکت‌های بیمه برای صدور بیمه بدنه شرایط مختلفی داشته باشند؛ مانند اینکه شرکت بیمه پاسارگاد که برای ماشین‌های با عمر بالای بیست سال بیمه بدنه صادر نمی‌کند.

فرانشیز میزان مبلغی از خسارت است که پرداخت آن بر عهده شخص بیمه گذار خواهد بود. پس طبیعتاً کم بودن میزان فرانشیز در خرید بهترین بیمه بدنه به نفعتان بوده و شما را از هزینه‌های اضافی جبران خسارت رها می‌کند.

در این مورد هم شرکت‌های بیمه در پوشش‌های اصلی یا اضافی بیمه بدنه، فرانشیزهای مخصوص خودشان را دارند، مانند پوشش جبران خسارت در زمان وقوع بلایای طبیعی که فرانشیز آن در بیمه سامان ده درصد و در بیمه پارسیان سی درصد است.

بیمه بدنه برای جبران خسارت خودرو است و کیفیت روش پرداخت خسارتِ شرکت بیمه یکی از عوامل تأثیرگذار در تعیین بهترین بیمه بدنه است. تعداد شعبه‌های پرداخت خسارت و داشتن پرداخت خسارت سیار عوامل تأثیرگذار در این معیار هستند.

بیمه بدنه شرکت‌های بیمه ایران، پاسارگاد، البرز و … امکان پرداخت خسارت سیار دارند. در زیر اطلاعات شعبه‌های پرداخت خسارت شرکت‌های بیمه را برای شما فراهم کردیم:

شرکت‌های بیمه

تعداد شعب شرکت بیمه برای پرداخت خسارات

بیمه ایران

۱۸۵

بیمه آسیا

۷۲

بیمه دانا

۵۵

بیمه پاسارگاد

۶۲

بیمه پارسیان

۶۲

بیمه سامان

۲۷

بیمه ملت

۶

بیمه البرز

۴۲

بیمه بدنه خودرو مگر تخفیف دارد؟ بله! یکی از ویژگی‌های مهم و خوشایند برای خرید بهترین و ارزان‌ترین بیمه بدنه خودرو، تخفیف عدم خسارت است. تخفیف‌های دیگری هم وجود دارند، مانند تخفیف مناسبت‌های مختلف، تخفیف اتومبیل صفر کیلومتر، تخفیف برای سال تولید خودرو، تخفیف بیمه شخص ثالث یا داشتن بیمه عمر، تخفیف‌های خرید نقدی، تخفیفات بیمه بدنه برای مشاغل مختلف و … که در شرکت‌های بیمه متفاوت است.

برای آگاهی از تخفیفات شرکت‌های بیمه، کافیست با مشاوران ازکی تماس بگیرید و از وجود تخفیفات در کلیه شرکت‌های بیمه اطلاع پیدا کنید.

برای افرادی که به دنبال ارزان‌ترین بیمه بدنه خودرو هستند عامل قیمت بسیار مهم است. البته لازم است بدانید؛ قیمت همیشه تعیین کننده بهترین بیمه بدنه خودرو نیست. به طور کلی تعیین قیمت بیمه بدنه به عوامل زیر بستگی دارد:

عوامل مهم در محاسبه نرخ بیمه بدنه خودرو

– پوشش‌های اضافی.

– مشخصات اتومبیل مثل سال تولید خودرو، میزان ارزش خودرو و نوع کاربری.

– تخفیفات بیمه بدنه

با کمک راهنمایی‌های ارائه شده در این مطلب برای خرید بهترین بیمه بدنه، شما می‌توانید یک انتخاب مناسب داشته باشید، اما توصیه می‌کنیم به جای مراجعه و صرف زمان طولانی و انرژی بسیار برای مراجعه به نمایندگی‌های بیش از ۱۰ نوع شرکت بیمه، با تماس با مشاوران ازکی، یکجا از تمامی‌شرایط‌ه بیمه بدنه خودرو شرکت‌های مختلف بیمه اطلاع پیدا کنید.

همچنین می‌توانید تمام مراحل خرید بیمه بدنه را از سایت ازکی به صورت آنلاین انجام دهید.

پس از دریافت مشاوره، ورود اطلاعات در سایت ازکی و پرداخت اینترنتی مبلغ حق بیمه، نیاز به بازدید از خودروی شما وجود دارد و پس از آن بیمه نامه شما به سرعت صادر خواهد شد. همچنین ارسال بیمه در ازکی سریع و رایگان انجام می‌شود.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند