ماهانه ۱۰۷ میلیارد ریال صرف خدمات درمانی بیمه‌شدگان سلامت استان بوشهر می‌شود

اکتبر 20, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، پرویز رمضانی ظهرامروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با گرامیداشت هفته سلامت و با بیان اینکه این هفته از ۳ تا ۹ آبان برگزار می‌شود اظهار داشت:بیمه سلامت یکی از سازمان‌های بیمه‌گر پایه است که نقش مهمی‌در ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان دارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ هزار نفر در استان از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند گفت: هم‌اکنون ۵۰۰ هزار نفر در استان بوشهر تحت پوشش ۵ صندوق بیمه سلامت شامل روستاییان، همگانی، کارمندان، ایرانیان و سایر اقشار قرار دارند .

وی بیان کرد: از این تعداد، ۶۸ درصد عضو صندوق روستاییان، ۱۶ درصد کارکنان دولت، ۵ درصد سایر اقشار و ۱۰ درصد عضو صندوق بیمه همگانی هستند.

رمضانی با اشاره به قرارداد بیمه سلامت با داروخانه‌ها، مراکز تشخیصی، آزمایشگاهی و مطب پزشکان گفت: بیمه سلامت استان بوشهر با ۹۰ درصد موسسات درمانی و تشخیصی قرارداد برای ارائه خدمات به بیمه شدگان منعقد کرده که شامل ۴۷۰ موسسه درمانی و تشخیصی است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با بیان اینکه ۸۰ درصد بیمه شدگان روستایی رایگان بیمه شده‌اند تصریح کرد: بر اساس ابلاغ  آیین نامه ارزیابی وسع و بیمه اجباری سلامت، هرکس که فاقد پوشش بیمه‌ای است مکلف شده در مدت شش ماه نسبت به بیمه شدن خود اقدام کند.

وی، افزود: موضوع ارزیابی وسع مشکلات مردم در استفاده از بیمه سلامت خاتمه داده و کسانیکه در یکی از دهک‌های درآمدی ۱و ۲ و ۳ قرار دارند، حق بیمه آنان به صورت کامل توسط دولت پرداخت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر بیان کرد:همچنین ۵۰ درصد حق بیمه خانوارهایی که درآمد آن‌ها بر اساس ارزیابی وسع بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصد حداقل حقوق مصوب است یا بر اساس وضعیت مالی در دهک درآمدی ۴ قرار دارند توسط دولت پرداخت می‌شود.

رمضانی گفت: خانوارهایی که درآمد آن‌ها بر اساس ارزیابی وسع ۱۰۰ درصد حداقل حقوق و بالاتر باشد یا در دهک درآمدی ۵ و بالاتر باشند، با پرداخت حق بیمه می‌توانند از بیمه سلامت استفاده کنند.

وی، با بیان اینکه در مجموع در سال گذشته ۲ میلیون و ۲۴۰ هزار بار بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت به مراکز درمانی و تشخیصی طرف قرارداد مراجعه کرده‌اند افزود: از این میزان ۳۰ درصد به داروخانه، ۱۷ درصد مطب پزشک خصوصی ، ۱۷ درصد مراکز پارکلینیک و مابقی به سایر حوزه‌های درمانی است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به اینکه در سال گذشته به غیر از سطح یک که ۵۱ میلیارد تومان به مراکز طرف قرارداد روستایی پرداخت شده، ۹۲میلیارد تومان به سطوح ۲ و ۳ پرداخت شده بیان کرد: یکی از مهمترین طرح‌هایی که در سال گذشته انجام شده طرح نسخه نویسی الکترونیکی در شهرستان‌های گناوه، دیلم و دشتی بوده است.

رمضانی خاطر نشان کرد: کل هزینه سطح ۱، ۲و ۳ در سال ۹۲  حدود ۳۸ میلیارد بوده که در سال ۹۶ به ۱۵۸ میلیارد تومان و در سال گذشته با کاهش ۷ درصدی به ۱۴۷ میلیارد تومان رسید.

وی با بیان اینکه رفع هم پوشانی در دفترچه‌های بیمه‌ای سبب کاهش هزینه‌های ۷ درصدی درمانی شد بیان کرد: در اجرای طرح رفع همپوشانی بیمه‌ها تاکنون ۲۰ هزار دفترچه بیمه درمانی تکراری در استان حذف و باطل شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر از اجرای طرح  نسخه‌نویسی الکترونیکی در شهرستان‌های استان خبر داد و بیان کرد: با اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی در گناوه، دیلم و دشتی مراجعه‌های درمانی به بیمارستان‌ها ۲۵ درصد کاهش یافته و هزینه‌های درمانی نیز نسبت به پارسال ۳۰ درصد کمتر شده است.

رمضانی، با بیان اینکه ماهانه ۴ هزار نسخه ویزیت الکترونیکی از پزشکان طرف قرارداد شهرستان‌ها صادر می‌شود افزود: طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت رضایتمندی خوبی بین مردم و مراکز طرف قرارداد در برداشته است که تا پایان امسال سه شهرستان دیگر  استان بوشهربه طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت اضافه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه  در ۶ ماه امسال سطح تخلفات در بین مراکز طرف قراردادی که به شکل اینترنتی دارو تجویز می‌کنند کاهش محسوسی نسبت به سال گذشته یافته است گفت: بخش عمده‌ای از نظارت و کنترل‌ها به شکل اینترنتی انجام می‌شود و امکان برخی از تخلفات به مانند پیش از اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک وجود ندارد و در این راستا تداخلات دارویی توسط سیستم به پزشک هشدار داده می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر هزینه ماهانه در ارائه خدمات به بیمه شدگان را مورد اشاره قرار داد و افزود: به طور میانگین ماهانه ۱۰۷ میلیارد ریال در درمان افراد تحت پوشش بیمه سلامت استان بوشهر هزینه که ۸۰ درصد این هزینه به موسسات درمانی و تشخیصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر پرداخت می‌شود.

رمضانی به پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت استان پرداخت و تصریح کرد: مطالبات موسسات درمانی و تشخیصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر تا تیرماه به صورت کامل و بیش از ۶۰ درصد مطالبات مرداد هم به صورت علی‌الحساب  پرداخت شده است.

وی بیان کرد:بدهی بیمه سلامت استان بوشهر به موسسات درمانی دولتی مربوط به سه ماه پایانی سال قبل، از طریق اوراق خزانه و غیرنقدی پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/ ع

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند