مالیات ارزش افزوده و قطع بیمه ریشه صنعت فرش دستباف را خشکانده است

فوریه 14, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عبدالله بهرامی،مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های فرش دستباف ایران با اشاره به اینکه تحریم‌های داخلی فرش دستباف را نابود کرده است نه تحریم‌های ترامپ مستکبر گفت: فرش دستباف تمام شاخص‌های سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را از جمله  انعطاف پذیری، فرصت سازی، مولد،درون زا، پیشرو و برون گرا بودن را دارد و جمعیتی چند میلیون نفری از آن ارتزاق کرده و پرچم دوم ایران محسوب می‌شود.

 وی با اشاره به بی مهری به صنعت فرش دستباف گفت: این هنر صنعت موهبتی است که خداوند به ایرانیان عطا فرموده اما به مدد و ناسپاسی برخی مسئولین امر امروزه این تنها صنعت بومی‌سازی کشور حال و هوای خوبی در تولید و صادرات ندارد. چندین سال است که به نظر می‌رسد عده ای عمداً  یا از روی ناآگاهی عزمشان را جزم کرده اند که ریشه صنعت فرش دستباف را بخشکانند که با قطع بیمه تأمین اجتماعی قالیبافان شروع شده و با قانون مالیات بر ارزش افزوده به این کالای فاخر ادامه و در نهایت همزمان با تحریم دولت مستکبر آمریکا برای فرش ایران دریک حرکت غیر مسئولانه فرش دستباف را ملزم به پیمان سپاری و تعهد ارزی نمودند که حاصل آن شد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های فرش دستباف ایران اظهار داشت: در ۸ماهه سال ۹۸ به میزان ۱۰ درصد سال گذشته صادرات داشته باشیم. حال بماند که برای حمایت و توسعه این کالای صد در صد اشتغالزا و ارز آور حمایت انجام نگرفت در حالی که بنا به گفته مسئولان امر حدود ۱۱هزار میلیارد تومان تسهیلات کم بهره از محل صندوق توسعه ملی در دوسال گذشته پرداخت شده است.

وی افزود: بنابه فرموده چون صادرات فرش کاهش یافته لذا برای حوزه فرش تسهیلات در نظر گرفته نمی‌شود و تولید کنندگان به ناچار باید از تسهیلات ۲۴ درصد برای فعالیت خود استفاده نماید. لازم است مسئولان امر بندانند علت کاهش صادرات فرش ایران، بخش کمی‌ناشی از تحریم‌های خارجی و بخش اعظم آن به علت سیاست‌ها و مصوبات غلط و خلق الساعه مدیران تصمیم گیر داخلی ایجاد شده است و حالا که به مدد این سیاست‌های غلط وضعیت تولید و صادرات فرش دستباف مطلوب نیست به راحتی توجیه پذیری اقتصادی این کالای فاخر را زیر سوال می‌برید.

بهرامی‌بیان کرد: تولید و صادرات فرش دستباف تمام شاخص‌های سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را دارد که معظم له به تمام دستگاه‌ها ابلاغ نموده است و کسانی که با بی تدبیری خود تیشه به ریشه این هنر صنعت می‌زنند باید جوابگو و حتی دادگاهی شوند. وقتی اتاق‌های فکر دولت غاصب آمریکا،فرش ایران را هم وزن توانمندی موشک ایران تحریم می‌کند این حاکی از قدرت و جایگاه فرش دستباف از لحاظ اقتصادی و امنیت اجتماعی آن است ولی متأسفانه هنوز تصمیم گیران و مسئولان امر جایگاه والای این هنر صنعت را ندانسته و با بی تدبیری خود زمینه‌های اثر گذاری بیشتر تحریم‌های دشمن را مهیا می‌کنند.

انتهای پیام/

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند