لزوم پوشش خدمات تغذیه‌ای توسط بیمه‌ها برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی/ ۱۱۷۶ پیوند قلب طی ۲۲ سال

دسامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش گروه بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا، دکتر علیرضا جهانگیری فرد، رئیس دومین کنگره بین‌المللی بیهوشی قلب، با بیان اینکه اکنون همه مراکز جراحی کشور دارای فلوشیپ بیهوشی قلب هستند، اظهار کرد: بیهوشی در جراحی قلب، با جراحی‌های عادی تفاوت دارد، زیرا حمایت از قلب و ارگان‌های مختلف بدن در این نوع جراحی متفاوت است و باید برای بیمار، اقدامات پیشرفته بیهوشی انجام داد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون هشت مرکز آموزشی فلوشیپ بیهوشی قلب در کشور فعالند، خاطرنشان کرد: بیهوشی در اتاق عمل، یک رشته “های‌ تک” است. در حال حاضر اکوکاردیوگرافی توسط متخصص بیهوشی قلب در اتاق عمل انجام می‌شود؛ البته بیهوشی فقط مربوط به اتاق عمل نیست و پزشکان موظفند قبل از ورود بیمار به اتاق عمل، او را چک کنند زیرا این کار باعث کاهش بار مالی در نظام سلامت و رضایتمندی بیماران می‌شود.

۱۱۷۶ مورد پیوند قلب در ۲۲ سال گذشته

دکتر علی‌ اکبر ولایتی، رئیس بیمارستان مسیح دانشوری، با اشاره به تاریخچه بیهوشی در کشور تصریح کرد: بیهوشی در ایران موضوع تازه‌ای نیست و اگر به تاریخ تمدن کشورمان توجه کنیم، متوجه اهمیت بیهوشی در علم طبابت خواهیم شد.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۷۶ تاکنون، ۱۱۷۶ مورد پیوند قلب در کشور انجام شده است که ۲۶۰ مورد از این تعداد پیوند، در بیمارستان مسیح دانشوری و با همکاری متخصصین بیهوشی قلب، انجام شده است.

اکثر بیماری‌‌های قلبی قابل پیشگیری‌‌اند

در ادامه، دکتر محمدحسن ناصری، فوق تخصص جراحی قلب و عروق، با اشاره به اینکه برخی از بیماری‌های قلب و عروق مادرزادی‌اند، تصریح کرد: بیماری‌های قلبی مادرزادی فقط از طریق علم ژنتیک و سلولی قابل پیشگیری‌اند اما بیماری‌های قلبی اکتسابی، عمدتاً قابل پیشگیری هستند.

وی بر ضرورت توجه بیمه‌ها به پوشش‌دهی خدمات تغذیه‌ای تاکید و خاطرنشان کرد: پوشش بیمه‌ای خدمات تغذیه‌ای در پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی اکتسابی بسیار موثر خواهد بود؛ بنابراین اگر خدمات تغذیه‌ای ارائه شده توسط متخصصین تغذیه، تحت پوشش بیمه‌ها قرار بگیرند، سلامت مردم بیش از پیش تضمین می‌شود.

گفتنی است دومین کنگره بین‌المللی بیهوشی قلب و اکو، از ۱۳ تا ۱۵ آذرماه سال جاری در سالن همایش‌های رازی تهران برگزار شد.

انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند