لزوم منطقی کردن مصرف دارو/توزیع عادلانه در دستور کار است

نوامبر 25, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا آهنی ظهر چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: راه اندازی سیستم صدور نسخه الکترونیکی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نقش زیادی در بهینه سازی منابع دارد.

وی، تأمین و توزیع عادلانه دارو را یکی از اولویت‌های این دانشگاه دانست و گفت: تلاش می‌کنیم از طریق همکاری با شرکت‌ها و کارخانه‌های دارو سازی و همچنین پیگیری سهمیه بندی، داروی مورد نیاز استان را تأمین کنیم.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند همچنین بر لزوم تجویز و منطقی کردن مصرف دارو تأکید کرد و گفت: تحقق این امر به همکاری بیمه‌ها و بیمارستان‌ها نیاز دارد بنابراین یکی از اولویت‌های دانشگاه خواهد بود.

آهنی با بیان اینکه کمک به بیماران نیازمند و صعب العلاج نیز از دیگر اولویت‌های معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند است، بیان داشت: در این زمینه تلاش می‌شود که منابع بیماران صعب العلاج استان جذب شود.

وی به ورود چند سرمایه گذار برای تولید دارو در استان اشاره کرد و گفت: با وجود اعلام آمادگی برخی سرمایه گذاران هنوز اتفاقی در این زمینه رخ نداده اما دانشگاه در حد توان خود از راه اندازی کارخانجات دارو سازی حمایت خواهد کرد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با تأکید بر اینکه تأمین غذای سالم از دارو مهمتر است، بیان داشت: به طور حتم اگر فرهنگ غذای سالم در جامعه نهادینه شود بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها نیز حل می‌شود.

آهنی، کوتاه کردن فرآیند صدور پروانه‌ها، الکترونیکی کردن آن و همکاری و تعامل در راستای تضمین سلامت و ایمنی مواد غذایی را از جمله اولویت‌های دانشگاه در این تأمین غذای سالم عنوان کرد و افزود: هر چند به دنبال کمک به اشتغال و حمایت از تولید هستیم اما سلامت و ایمنی مواد غذایی نباید در این راه فراموش شود.

وی با اشاره به نبود آزمایشگاه همکار در استان، بیان کرد: در حال حاضر تمام مواد غذایی در آزمایشگاه معاونت غذا و دارو دانشگاه آزمایش می‌شود و امیدواریم با پیگیری‌های انجام شده دستگاه جذب اتمی‌برای پایش میزان فلزات سنگین و دستگاه جی سی مس برای تعیین بقایای سموم دفع آفات نباتی را در این آزمایشگاه راه اندازی کنیم.

وی، نظارت، تهیه و تأمین متمرکز لوازم مصرفی پزشکی در بیمارستان‌ها، جلوگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور، تعیین و تکلیف کالاهای مکشوفه و اطلاع رسانی و آموزش عمومی، بحث طب سنتی و دخالت افراد غیرمجاز در این زمینه، عرضه مکمل‌ها در مکان‌های غیر از داروخانه‌ها و نظارت بر عطاری‌ها و فعالیت آن‌ها را یکی دیگر از برنامه‌های خود اعلام کرد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند