لزوم منطقی کردن مصرف دارو/توزیع عادلانه در دستور کار است

نوامبر 25, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا آهنی ظهر چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: راه اندازی سیستم صدور نسخه الکترونیکی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نقش زیادی در بهینه سازی منابع دارد.

وی، تأمین و توزیع عادلانه دارو را یکی از اولویت‌های این دانشگاه دانست و گفت: تلاش می‌کنیم از طریق همکاری با شرکت‌ها و کارخانه‌های دارو سازی و همچنین پیگیری سهمیه بندی، داروی مورد نیاز استان را تأمین کنیم.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند همچنین بر لزوم تجویز و منطقی کردن مصرف دارو تأکید کرد و گفت: تحقق این امر به همکاری بیمه‌ها و بیمارستان‌ها نیاز دارد بنابراین یکی از اولویت‌های دانشگاه خواهد بود.

آهنی با بیان اینکه کمک به بیماران نیازمند و صعب العلاج نیز از دیگر اولویت‌های معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند است، بیان داشت: در این زمینه تلاش می‌شود که منابع بیماران صعب العلاج استان جذب شود.

وی به ورود چند سرمایه گذار برای تولید دارو در استان اشاره کرد و گفت: با وجود اعلام آمادگی برخی سرمایه گذاران هنوز اتفاقی در این زمینه رخ نداده اما دانشگاه در حد توان خود از راه اندازی کارخانجات دارو سازی حمایت خواهد کرد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با تأکید بر اینکه تأمین غذای سالم از دارو مهمتر است، بیان داشت: به طور حتم اگر فرهنگ غذای سالم در جامعه نهادینه شود بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها نیز حل می‌شود.

آهنی، کوتاه کردن فرآیند صدور پروانه‌ها، الکترونیکی کردن آن و همکاری و تعامل در راستای تضمین سلامت و ایمنی مواد غذایی را از جمله اولویت‌های دانشگاه در این تأمین غذای سالم عنوان کرد و افزود: هر چند به دنبال کمک به اشتغال و حمایت از تولید هستیم اما سلامت و ایمنی مواد غذایی نباید در این راه فراموش شود.

وی با اشاره به نبود آزمایشگاه همکار در استان، بیان کرد: در حال حاضر تمام مواد غذایی در آزمایشگاه معاونت غذا و دارو دانشگاه آزمایش می‌شود و امیدواریم با پیگیری‌های انجام شده دستگاه جذب اتمی‌برای پایش میزان فلزات سنگین و دستگاه جی سی مس برای تعیین بقایای سموم دفع آفات نباتی را در این آزمایشگاه راه اندازی کنیم.

وی، نظارت، تهیه و تأمین متمرکز لوازم مصرفی پزشکی در بیمارستان‌ها، جلوگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور، تعیین و تکلیف کالاهای مکشوفه و اطلاع رسانی و آموزش عمومی، بحث طب سنتی و دخالت افراد غیرمجاز در این زمینه، عرضه مکمل‌ها در مکان‌های غیر از داروخانه‌ها و نظارت بر عطاری‌ها و فعالیت آن‌ها را یکی دیگر از برنامه‌های خود اعلام کرد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند