لزوم انتقال زندان‌های ملی از استان البرز/ دولت آماده همکاری است

دسامبر 31, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، عزیزالله شهبازی ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان که با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه همراه بود، اظهار کرد: استان البرز از مهاجرپذیرترین استان‌های کشور محسوب می‌شود و نرخ مهاجرت این استان ۱.۱۷ درصد است به طوری که سالانه بیش از ۶۰ هزار نفر به جمعیت البرز افزوده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه البرز پس از تهران، متراکم‌ترین استان کشور است، افزود: به طور متوسط در کشور در هر کیلومتر مربع ۴۹.۱۳ نفر زندگی می‌کنند که این رقم در البرز ۵۲۲ نفر در هر کیلومتر است و به تفکیک در شهرستان کرج ۱۰ هزار نفر و در فردیس ۹ هزار نفر است که می‌تواند تبعات اجتماعی فراوانی به همراه داشته باشد.

استانداری البرز در بخش دیگری به ورود دولت برای ساماندهی ۱۵ محله ناکارآمد و تاریخی در استان البرز اشاره کرد و گفت: این اقدامات در هشت محله آغاز شده است. در مطالعاتی که صورت گرفت ۴۲ محله شناسایی شد که از این تعداد برای ۱۵ محله برنامه ریزی شده است.

شهبازی ادامه داد: البرز حدود ۴۰ درصد منابع آبی پایتخت را از محل دو سد امیرکبیر و طالقان تأمین می‌کند همچنین تأمین ۳۵ درصد آرد و غله پایتخت نیز از استان البرز صورت می‌گیرد.

وی در بخش دیگری افزود: استقرار شهرک‌های بزرگ صنعتی و تولیدی، وجود منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاهی پیام که قابلیت تبدیل شدن به قطب اقتصاد دیجیتال کشور را دارد، استقرار شهرک گلخانه‌ای، قطب تولید مواد غذایی و حلقه اتصال ۱۴ استان کشور و وجود شرکت‌های دانش بنیان در این استان از دیگر ویژگی‌های شاخص البرز محسوب می‌شود.

استاندار البرز عنوان کرد: در سال ۹۸ بر اساس راهبردهای مقام معظم رهبری در نام گذاری سال با عنوان رونق تولید، البرز در حوزه‌های تولید، اشتغال و صنعت توفیقات ارزشمندی را رقم زد. در این مدت طی تعامل صورت گرفته با مجموعه استان اجازه ندادیم حتی یک واحد تولید و صنعتی کوچک و بزرگ از مدار تولید خارج شوند و به واسطه این تلاش البرز رتبه اول پرداخت تسهیلات رونق تولید در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور را کسب کرد.

شهبازی با بیان اینکه ۳۱ واحد تحت تملک بانک‌ها با اشتغال بیش از دو هزار و ۷۰۰ نفر طی یک سال اخیر به مدار تولید بازگشتند، افزود: نزخ اشتغال در البرز افزایش داشته و نرخ بیکاری نیز کاهش یافته است، از طرفی بنا به اعلام سازمان تأمین اجتماعی حدود ۱۰ هزار بیمه اجباری امسال محقق شده که ۵ هزار مورد آن نیز در ماه گذشته بوده است.

وی ادامه داد: افزایش ۳۳ درصدی صادرات استان و کسب رتبه دوم پرداخت تسهیلات بازسازی صنایع، افزایش نرخ مشارکت اقتصادی نیز از جمله دستاوردهای یک سال اخیر بوده است.

استاندار البرز با اشاره به همراهی بسیار خوب دستگاه قضا در البرز برای رونق تولید، گفت: جمعیت کارگری البرز در صنعت بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار نفر و در صنوف بیش از ۴۰۰ هزار نفر است که در در سایه تعامل مجموعه استان در این مدت هیچ گونه تجمع کارگری و کارفرمایی نداشتیم.

شهبازی با بیان اینکه بر اساس شاخص‌ها، البرز یکی از امن ترین استان‌های کشور است، افزود: سال گذشته در جذب سرمایه گذاری خارجی جزو سه استان برتر کشور بودیم و بیش از هزار میلیارد تومان نیز سرمایه گذاری داخلی در این استان محقق شد.

وی در بخش دیگری گفت: طی سه سال گذشت بیش از ۶ هزار نفر به جمعیت روستایی البرز افزوده شده چراکه در راستای تقویت و ارتقا زیرساخت‌های لازم جهت سکونت روستاییان اقدامات ویژه ای صورت گرفته که آغاز و تکمیل پروژه‌های گازرسانی از جمله این اقدامات است.

استاندار البرز در ادامه با تاکید بر اینکه برای انتقال زندان‌ها از البرز، آمادگی همراهی و همکاری هستیم، گفت: چهار زندان در استان البرز وجود دارد که ضرورت دارد برای مهار افزایش مشکلات و تبعات اجتماعی، این زندان‌ها از البرز خارج شوند.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند