لرستان| ۴۰ میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند

اکتبر 28, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، صدرالله عباسی ظهر امروز در همایش استانی بیمه سلامت که در سالن جلسات اداره امور مالیاتی لرستان برگزار شد با بیان اینکه شروع فعالیت بیمه سلامت همگانی از سال ۹۳ بوده است اظهار داشت: از ۴۰ میلیون بیمه شده سلامت، سهم استان لرستان یک میلیون و ۶۰ هزار بیمه شده است.

مدیرکل سامانه‌ها و روش‌های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت عنوان کرد: بیمه شدگان سلامت سال گذشته ۱۴۸ میلیون بار به مراکز درمانی مراجعه کرده بودند که برای این تعداد مراجعه ۱۴ هزار میلیارد تومان هزینه پرداخت شده است.

وی چالش اصلی سازمان بیمه سلامت را عدم توازن منابع و مصارف دانست و بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط مقام ارشد این سازمان و اصلاح فرایندها میزان زیان انباشته در سال ۹۷ به ۵۰ درصد کاهش یافت‌‌.

عباسی با بیان اینکه پنج پروژه مهم استحقاق سنجی، پایگاه برخط، رسیدگی الکترونیک به اسناد، نسخه الکترونیک و تایید خدمات در دستور کار این سازمان قرار گرفت گفت: سرویس استحقاق سنجی در لحظه امکان رهگیری اطلاعات بیمه شدگان را فراهم کرده و در زمان ارائه خدمات از ایجاد هم پوشانی جلوگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: از این ۴۰ میلیون جمعیت بیمه شده در سازمان بیمه سلامت ۸۵ درصد وجهی بابت بیمه پرداخت نمی‌کنند و دولت برای تامین اعتبارشان اقدام می‌کند.

مدیرکل سامانه‌ها و روش‌های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه سرویس استحقاق سنجی سبب بهبود کارایی، بهره‌وری، کنترل نظارت و مدیریت پرداخت و دریافت مالی را فراهم کرده است خاطرنشان کرد: این سرویس در زمان ارائه خدمت آنجا که بیمه شده مراجعه می‌کند و می‌خواهد دفترچه را تعویض و یا تمدید کند در تمامی‌دفاتر پیش خوان فعال شده و از ایجاد هم پوشانی جدید جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سرویس استحقاق سنجی در ۶۰۵ بیمارستان، سه هزار مطب و بیش از هزار داروخانه اجرایی شده و گام اول را برای حذف دفترچه برداشته است اظهارداشت: استقرار نسخه الکترونیک در سال ۹۸ با یک برنامه‌ریزی دقیق انجام و هم اکنون در بیش از سه هزار مطب در کشور اجرا می‌شود.

عباسی یکی از بارزترین پرونده بیمه سلامت را سامانه الکترونیک دانست که هزینه را کنترل می‌کند و گفت: هدفمند کردن بیمه سلامت در راستای تامین امنیت جامعه در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/ح

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند