قیمت ها کنترل شود/ آمریکا مسبب اغتشاش در عراق است

نوامبر 27, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل عنوان کرد: از کسبه، تجار و صاحبان خدمات می‌خواهیم جز از سر اضطرار قیمت‌ها را بالا نبرند چرا که بسیاری از کالاها و خدمات متأثر از قیمت بنزین نیست.

وی افزود: همه بدانند ما به این کشور و به این ملت دِین ملی و دینی و تاریخی داریم. ضربه به ملت و کشور در حساس‌ترین مقطع که کشور در صدد خارج کردن خود از یوغ تاریخی استعمار و قدرت‌های اهریمنی است، یک خباثت بزرگ حساب می‌شود و همه بدانند که فرصت گران کردن، یک امتحان سخت الهی است و روزی خداوند از آن سؤال خواهد کرد.

امام جمعه اردبیل یادآور شد: رسول خدا نفرین کرده بر کسی که امت او را در مشقت قرار دهد و بلکه فرموده هرکس گران نکند ولی آرزوی گرانی کند، عمل چهل ساله او خبط می‌شود.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: راهپیمایی‌های اخیر مخصوصاً راهپیمایی دوشنبه تهران با تمام راهپیمایی‌ها فرق داشت. در ۲۲ بهمن مثلاً مردم در حالت عادی سیل آسا در خیابان‌ها اجتماع می‌کنند اما راهپیمایی‌های اخیر بعد از سوء تدبیر دولت و بعد از فشار سخت اقتصادی بر مردم بود. به همین جهت این راهپیمایی مطلب بسیار بزرگی را نشان می‌دهد و آن اینکه بصیرت ملت ما در تشخیص و دفاع از منافع ملی و مصالح کلان و جدا کردن آن از مطالبات به حق به اوج رسیده و کشور بیمه شده است.

وی ادامه داد: به همین جهت رهبر معظم انقلاب درباره این راهپیمایی‌ها تعبیری را آوردند که درباره هیچ راهپیمایی بیان نکرده بودند. حضرت آقا فرمودند «تکریم و تعظیم عمیق خود را به ملت بزرگ ایران ابراز می‌کنم».

عاملی افزود: ارزش تجمع استکبارستیز زمانی بیشتر می‌شود که این اجتماعات عظیم در برابر یک جنگ روانی بی‌نظیر دشمن بود.

وی ادامه داد: ملت ما در یک جنگ نرم رسانه‌ای و روانی که امپراتوری رسانه‌های غرب آن را هدایت می‌کرد پیروز شد و آن‌ها دست خالی برگشتند و در این میان ۱۶۰ کانال ماهواره‌ای و هزاران پایگاه اینترنتی همه شکست خوردند. عصبانیت آنها بعد از بصیرت ملت فوران می‌کند.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: جنگ روانی معاصر آن چنان قوی، حساب شده، کارشناسی شده و عقبه دار است که وارد هر کشوری می‌شود ملت آن کشور را در مسیر خلاف مصالح و منافع ملی آن کشور به حرکت در می‌آورد. یک جنگ روانی آنها این است که اقلیت را به جای اکثریت نشان دهند. ملت عراق محال است که به کنسولگری ایران صدمه بزنند. طرفداران ابوبکر بغدادی، ابو مصعب زرقاوی و زهران علّوش نقاب به سرشان می‌کنند و به کنسولگری ایران صدمه می‌زنند از آن طرف آمریکا وانمود می‌کند که ملت عراق این کار را کرده است. ملت عراق کاملا می‌دانند که تمام مصائب ملت عراق زیر سر آمریکاست.

به گفته وی، آمریکا با صراحت می‌گوید برای نفت وارد عراق شده‌ام و آنها باید نفت را در اختیار ما بگذارند! آنها خودشان صدام را تحریک به حمله به کویت کردند سپس با همان بهانه به عراق وارد شدند و دو میلیون جمعیت جان خود را از دست داد.

عاملی بیان کرد: اسناد نشان می‌دهد که سفیر آمریکا به صدام گفت اگر به کویت حمله کنی ما مخالف نیستیم. از آن طرف به کویت گفت اگر درصد خاصی از نفت خود را به آمریکا اختصاص دهی ما صدام را بیرون می‌کنیم. جنگ هشت سال با ایران را نیز آمریکا به عراق تحمیل کرد و خسارت‌های فوق العاده و غیرقابل جبران به عراق و ایران وارد شد. وزیر دفاع آمریکا بعد از پیروزی انقلاب وارد بغداد شد و به صدام دستور حمله داد. آمریکا این همه جنایت در عراق کرده و حالا آزادانه و بدون اجازه وارد عراق می‌شود.

امام جمعه اردبیل عنوان کرد: داعش تا پشت دروازه‌های بغداد رسیده بود و اگر ایران مانع نمی‌شد، الان عراق کاملا دست داعش بود. داعش هزار و ۷۰۰ جوان خلبان را در پایگاه اسپایکر با دستور اسرائیل و آمریکا مظلومانه و وحشیانه کشت تا عراق نیروی هوایی نداشته باشد و تا حال ۵۰۰ دانشمند عراقی را ترور کرده‌اند تا عراق، آینده علمی‌نداشته باشد. داعش تا پشت دروازه‌های بغداد رسیده بود و اگر ایران وارد نمی‌شد عراق کلا به دست وحشی‌ترین گروه تروریست تاریخ سقوط می‌کرد. همه این‌ها را عراقی می‌دانند. محال است عراقی علیه ایران شعار بدهد. شعار علیه ایران یا حمله به کنسولگری، ظهور دلارهای عربستان و برنامه‌های سیا و موساد است.

عاملی تصریح کرد: یک نویسنده و محقق عرب می‌گوید «تمام آنچه در خاورمیانه می‌ گذرد فیلم آمریکایی است. سردمداران کشورهای عربی به مثابه مهره‌هایی روی صفحه شطرنج هستند. این آمریکاست که آنها را هر طور که دلش بخواهد حرکت می‌دهد. آنها مالک هیچ اراده‌ای از خودشان نیستند.»

وی افزود: آمریکا و ائتلاف آمریکایی بدانند که زمان تهدید و فشار گذشته و ملت ایران هیچوقت در دست آنها مهره روی صفحه شطرنج نخواهد شد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند