قول وزارت ارشاد برای اختصاص اعتبار برای اتمام تالار مرکزی کرمان

اکتبر 15, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی‌دفتر ارتباطات مردمی‌نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی‌در نشست مشترک با حضور معاونان وزیر ارشاد، مدیرکل پارلمانی و مسولان ارشد وزارت ارشاد و مسئولان صندوق حمایت با تقدیر از وزیر ارشاد از معاونان وی بابت پیگیری مسائل هنرمندان استان کرمان اعلام کرد: یکی از مشکلات ما عدم حمایت جدی دولت از هنرمندان در قالب تشکل‌های حرفه ای است.

وی گفت: در استان کرمان با همت هنرمندان، خانه هنرمندان شکل گرفته که بتواند همه گروه‌ها و رشته‌های هنری را زیر پوشش قرار دهد و یک تشکیلات منجسم در ارتباط با فعالیت‌های هنری بخش خصوصی در کنار دولت باشد.

پورابراهیمی‌ادامه داد: خوشبختانه ارائه گزارش این اقدامات در استان به وزیر باعث شد مبنایی برای دیگر استانها قرار گیرد که در بخش غیردولتی و خصوصی مجموعه‌های هنری اقدامی‌داشته باشند.

وی افزود: در راستای این ماموریت، تشکیل مجموعه شهر هنرمندان استان کرمان است که با خانه هنرمندان توافقات اولیه آن و هماهنگی با استاندار هم صورت گرفته که بتوانیم مجموعه ای از ظرفیت‌های لازم برای عرضه فعالیت‌های هنری و فرهنگی در این مجموعه به صورت متمرکز ارائه شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی‌گفت: احداث مجموعه از تالارهای تخصصی مرتبط با رشته‌های هنری، عرضه محصولات هنری و فرهنگی، واحدهای مسکونی و غیره می‌تواند در این طرح قرار گیرد.

پورابراهیمی‌این بود که گزارش اولیه در صورت موافق مورد حمایت جدی قرار گیرد و به عنوان کار آزمایشی در کرمان عملیاتی شود و تسهیلات با نرخ‌های ترجیحی و کمک بلاعوض برای ساخت را داشته باشیم.

در پاسخ به این موضوع معاون وزیر ارشاد اعلام کرد: به دو روش می‌توانیم به این مسئله کمک کنیم، اگر پروژه هنری ساخته شود بعد از ۴۰ درصد ساخت امکان کمک بلاعوض برای آن خواهد بود و در خصوص  وام‌ها با نرخ‌های ترجیحی با مبالغ محدود برای هر یک از هنرمندان امکان پذیر است اما مبالغ ایجاد یک مجموعه بزرگ نیازمند تفاهم همکاری بین وزارت ارشاد با صندوق توسعه ملی یا صندوق کارآفرینی امید است که در صورت پیگیری کمیسیون اقتصادی این کار را هم انجام می‌دهیم.

پورابراهیمی‌در ادامه با تقدیر از مسئولان استانی در ارتباط با حوزه هنری بیان کرد: در بخش بیمه هنرمندان اتفاق خوبی افتاده و درخواست ایناست که مابقی افراد واجدشرایط در برنامه زمانبندی مورد توافق قرار گیرند.

وی در این جلسه با تشکر از مسئولان ارشد صندوق حمایت از هنرمندان بیان کرد: برای این موضوع در نشست مشترکی در کرمان بخشی که بیمه نشدند را با برنامه جامعی، بیمه هنرمندان را به صورت ۱۰۰ درصد در کرمان تمام کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی‌به بحث تالار مرکزی شهر کرمان هم پرداخت و گفت: مدتها عملیات اجرایی آن متوقف مانده و لازم است تسریع شود، ۹۵ درصد پروژه تمام شده است.

در خصوص این موضوع هم معاونان وزیر ارشاد با تایید مباحث گفتند: از دغدغه‌های جدی ما در حوزه تکمیل مراکزهنری، استان کرمان است که تلاش می‌کنیم بخشی از حدود ۵۰۰ میلیون تومان اعتباری که در نظر گرفته شده و از طریق انتشار اوراق است با پیمانکار تحویل شود و نیمه دوم امسال شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.

پورابراهیمی‌در ادامه با ابراز گلایه از وضعیت نیروی انسانی در بعضی از شهرستانهای کرمان گفت: در شهرستان راور فقط دو نیرو در حوزه مسئولیتی اداره ارشاد در حال فعالیت هستند که به هیچ عنوان پاسخگو نیست و در اعلام استخدامی‌وزارت ارشاد نامی‌از شهرستان‌های کرمان و راور نبود.

نماینده کرمان وراور در مجلس نامه خود به وزیر را ارائه کرد که ابراز گلایه بود از اقداماتی باید انجام می‌شد و معاون وزیر اعلام کرد: تلاش می‌کنیم سهمیه استخدامی‌را برای شهرستان‌های محرومی‌همچون راور اخذ کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌کرمان هم دستور داد که موضوعات مروبط به نیروهای انسانی حوزه استان را به نحوهی مدیریت کند که امکان حل مشکلات کسری نیرو در راور فراهم شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند