قم| رضایتمندی بیماران از خدمات بیمه سلامت مطلوب نیست

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سید حسن عادلی در همایش بزرگداشت هفته بیمه سلامت در سالن همایش‌ شهید مفتح دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: جمعیت زیادی در قم تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و در سطح کشور بیش از ۴۰ میلیون نفر از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: باید در جهت جلب نظر مشتریان و بیمه‌شدگان نیز تلاش بیشتری صورت پذیرد چرا که رضایتمندی بیماران از بیمه سلامت در حد مطلوب نیست.

وی بیان کرد: از طرفی بدهی‌های بیمه سلامت قم به دانشگاه علوم پزشکی قم و مراکز خصوصی طرف قرارداد در چند سال گذشته انباشته‌ شده و کیفیت خدمات در مراکز درمانی کاهش‌ یافته است.

عادلی با بیان اینکه بیمه سلامت باید با تمهیدات لازم برای کاهش بدهی‌ خود تلاش کند خاطرنشان کرد: به‌ویژه اینکه شرایط بیمارستان‌ها به دلیل عدم پرداخت مطالبات نامناسب است و برخی از مراکز دولتی در معرض تهدید هستند.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌ها کاهش هزینه‌ها از سوی بیمه سلامت و مشتری‌ها و دریافت‌کنندگان خدمات است و در این‌ باره دولت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سمت الکترونیکی کردن فرآیند خدمات درمانی رفته‌اند.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم عنوان کرد: الکترونیکی کردن پرونده‌ها، هزینه بهداشت و درمان را در طرح تحول سلامت کاهش می‌دهد، ضمن اینکه اقدامات تشخیصی نیز علمی‌تر می‌شود و صرفه‌جویی در هزینه بیمه سلامت، نقش مهمی‌در کاهش بدهی‌ها دارد.

وی گفت: با توجه به هزینه‌هایی که در طرح تحول انجام شد اگر سیستم ارجاع مستقر نباشد خروجی لازم را ندارد و باید در توسعه زیرساخت‌های لازم در این بخش نیز اقداماتی انجام شود.

انتهای پیام/ح

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند