قرار گرفتن ۱۵ استاندارد خدمات پزشکی هسته‌ای در سامانه تائید خدمات

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس گروه پاراکلینیک سازمان بیمه سلامت ایران گفت: استاندارد خرید راهبردی خدمت سنجش تراکم استخوان،  ۸ استاندارد خدمات سونوگرافی بارداری و ۱۵ استاندارد خدمات پزشکی هسته ای ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت و برخی دستورالعمل‌های سازمان در سامانه تائید خدمات قرار گرفت به طوری که تمام اقدامات قبل از انجام باید وارد سامانه شده و کد رهگیری دریافت کنند.

سید سعید انوری بیان کرد: بعد از اینکه تائید خدمات ام آر آی از سال گذشته با موفقیت انجام شد تصمیم بر آن شد که سایر خدمات پرتوپزشکی نیز تحت پوشش سامانه تائید خدمات قرار گیرد. لذا لازمه انجام این اقدام ایجاد وب سرویس در بیمارستان‌ها و مراکز طرف قرارداد بود که از اواخر سال گذشته با همکاری وزارت بهداشت محقق شد.

وی ادامه داد: پیش ازاین بیمارستان‌ها مجبور بودند که یک بار اطلاعات را وارد سامانه خود و یک بار وارد سامانه تائید خدمات کنند که این موضوع باعث دوباره کاری و ایجاد صف‌های طولانی می‌شد که با ایجاد وب سرویس مشکلات موجود تا حدود زیادی برطرف شده و تائید و عدم تائید خدمت بلافاصله با یکبار ورود اطلاعات نسخه بیمه شده اعلام می‌شود.

 رئیس گروه پاراکلینیک سازمان بیمه سلامت ایران گفت: افزایش رضایتمندی بیماران و مراکز درمانی ناشی از تسهیل فرآیند تائید خدمات باعث شد که سایر خدمات پرتوپزشکی از جمله سی تی اسکن، سونوگرافی، پزشکی هسته‌ای و سنجش تراکم استخوان نیز تحت پوشش سامانه تائید خدمات قرار گیرد که این اقدام از مرداد ماه سال جاری نهایی و اجباری شد.

 انوری تاکید کرد: سامانه تائید خدمات علاوه بر جلوگیری از انجام خدمات غیر ضروری و صرفه‌جویی در منابع از بسیاری آسیب‌های ناشی از انجام خدماتی همچون سی تی اسکن که دارای اشعه‌های مضر هستند، تا حدود زیادی جلوگیری می‌کند. باید توجه داشت که تمام این اقدامات در راستای دفاع از حقوق بیمه‌شدگان است و ما در برابر سلامتی آنها مسئول هستیم.

 رئیس گروه پاراکلینیک سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در صورت ابلاغ سایر استانداردها از سوی وزارت بهداشت در فاز بعدی آمادگی داریم که سامانه تائید خدمات را به سایر خدمات از جمله خدمات آزمایشگاهی و ژنتیکی نیز گسترش دهیم.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند