قانون بیمه اجباری همگانی از آبان‌ماه سال جاری اجرایی خواهد شد

اکتبر 22, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، سید مرتضی وجدان در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته «بیمه» در اداره کل بیمه سلامت استان برگزار شده بود، اظهار کرد: مهمترین هدف سازمان بیمه سلامت، تحت پوشش بیمه قرار دادن تمام مردم کشور است.

وی افزود: پیشتیبانی بانک‌های ارائه دهنده خدمات، یکی از وظایف اصلی ماست که ارائه خدمات آن‌ها در سطوح یک، دو و سه قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۵۵ درصد جمعیت استان، تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، تصریح کرد: تعداد هفت هزار و ۶۹  بیمار خاص که شامل بیماری‌هایی چون ام اس، تالاسمی، پیوند کلیه دیالیزی‌ها و هموفیلی‌ها می‌شوند نیز، تحت پوشش بیمه سلامت قرار داده‌ایم.

مدیرکل بیمه سلامت استان خراسان رضوی ابراز کرد: تعداد چهارهزارو ۶۵۹ موسسه طرف قرارداد بیمه سلامت استان هستند، همچنین ما سعی داریم تا پایان سال جاری تعداد دفاتر پیشخوان را ۵۷ دفتر به ۸۷ دفتر افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه هفت هزار و ۸۴۰ نفر از اتباع غیر ایرانی در استان نیز،  تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند، افزود: ما جز استان‌ها پیشرو کشور در این زمینه هستیم.

مدیر کل بیمه سلامت استان ادامه داد: اعتبار اداره‌کل در سال ۹۸ بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در بخش درمان است، حدود ۴۱۰ میلیارد تومان پول، توزیع و در اختیار موسسات  قرار داده شده است. بر این اساس ما پول موسسات دانشگاهی را در خرداد ماه به صورت قطعی و در تیرماه تا ۷۰  درصد به صورت علی الحساب  پرداخت کردیم. مطالبات داروخانه‌ها نیز تا مرداد ماه به صورت علی الحساب پرداخت شده است. همچنین مطالبات سال ۹۷ دانشگاه‌ها و موسسات  به صورت کامل  تسویه شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان خراسان رضوی، ابراز کرد: طی عقد قراردادی با کمیته امداد، از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه، تعداد ۳۸ هزار و ۳۲۰ نفر دفترچه بیمه برای ممدجویان کمیته امداد صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری، بیماران مجهول الهویتی که خدمات درمانی آن‌ها بلاتکلیف بود، تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند، بیان کرد:تا امروز تعداد ۱۵۷ بیمار مجهول الهویت ایرانی  با هماهنگی بهزیستی تحت پوشش قرار گرفته و برای آن‌ها دفترچه صادر شده است.

وجدان در خصوص پروژه نسخه نویسی الکترونیک، گفت: درحال حاضر هشت شهرستان در حال اجرای این قانون هستند که ما در استان خراسان از تعداد ۲۸۳ مطب در استان باید ۱۴۴ مطب را تحت پوشش قرار دهیم، همچنین از ابتدای اجرای این طرح، تاکنون ۱۱ هزارو ۶۳۵ نسخه الکترونیکی تجویز شده است.

وی با تاکید بر پروژه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری، بیان کرد: قرار بود از هر مرکز دانشگاهی یک بیمارستان تحت پوشش قرارگیرد، اما اکنون به جای شش بیمارستان ما موفق شدیم طی مراوداتی که با دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ۴۱ بیمارستان در استان را تحت پوشش رسیدگی الکترونیک قرار دهیم. از مزایای این طرح، حداقل صرفه جویی در نیروی انسانی و منابعی مثل کاغذ است، ما در خراسان رضوی، سالانه بیش از ۸۰۰ میلیون تومان، بابت کاغذ اسناد بیماران بستری هزینه می‌کردیم.

مدیر کل بیمه سلامت کشور، با اشاره به اینکه حدود ۱۰ درصد جمعیت کشور، فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای هستند، گفت: در راستای قانون بیمه اجباری همگانی، سازمان بیمه سلامت سعی دارد تا از آبان ماه سال جاری، این قانون را اجرایی کند که برای  اجرایی کردن آن باید  آزمون وسع انجام شود، که بر اساس آن افراد به دهک‌های دهگانه تقسیم می‌شوند.

وی افزود: برای استفاده از قانون اجباری بیمه‌همگانی، بایستی  افراد به دفاتر پیشخوان مراجعه کرده، کسانی‌که که توانایی پرداخت دارند، مبلغ ۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان به ازای هر نفر، پرداخت کرده و برای یکسال بیمه ‌شوند. کسانیکه چنین توانایی ندارند، باید فرم‌هایی را پر کرده و با خود اظهاری به صورت رایگان یا با تخفیف ۵۰ درصدی می‌توانند خود و خانواده‌شان را تحت پوشش قرار دهند.

وجدان ادامه داد: دهک‌های یک تا چهار که ۰ تا ۴۰ درصد قانون کار را دریافت می‌کنند، به صورت رایگان و دهک‌های پنج که بین ۴۰ تا ۱۰۰  درصد قانون کار را دریافت می‌کنند با ۵۰ درصد تخفیف و کسانی که بالای ۱۰۰ درصد قانون کار را می‌گیرند باید همه حق بیمه خود را پرداخت کنند.

وجدان ادامه داد: دهک‌های یک تا چهار که ۰ تا ۴۰ درصد قانون کار را دریافت می‌کنند، به صورت رایگان و دهک‌های پنج که بین ۴۰ تا ۱۰۰  درصد قانون کار را دریافت می‌کنند با ۵۰ درصد تخفیف و کسانیکه بالای ۱۰۰ درصد قانون کار را می‌گیرند باید همه حق بیمه خود را پرداخت کنند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند