فوت ۶۵ نفر از زائرین اربعین

اکتبر 15, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، علی رضا رشیدیان تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص سفر اربعین و راهپیمایی و گرمای هوا و مانند آن زائران باید حتما قبل از سفر نسبت به بررسی سلامت جسمانی خود توسط پزشک اقدام و از مناسب بودن وضعیت جسمی‌شان برای حضور در این راهپیمایی عظیم اطمینان یابند و قبل از سفر تحت پوشش بیمه تدارک شده قرار گیرند.

وی با بیان اینکه همچنین درکربلا ۳ هزار موکب عراقی فعالیت می‌کنند، افزود: از حدود ۵ هزار کامیون وتریلر که ملزومات موکبهای ایرانی را به عراق منتقل کرده ۵۰ درصد آنها به مقصد کربلا بوده و خدمات قابل توجهی هم دراین شهربه زائران ارائه می‌دهند.

وی اظهارکرد:به طور متوسط روزانه ۷۵۰ هزار وعده غذا به صورت صبحانه، ناهار و شام در موکب‌های ایرانی بین زائران در این شهر توزیع می‌شود.

رشیدیان افزود: طی چند روز اخیر در مجموع ۱۴ میلیون وعده غذا فقط توسط موکب‌های ایرانی در وعده‌های غذایی مختلف در کربلا توزیع شده ودرفضاهای فراهم شده توسط آنها نیز ۴ میلیون نفر شب اقامت کرده اند.

وی گفت: در کنار فعالیت موکب‌ها، مجموعه ای مردمی‌نیز فعال شده که خانه‌هایشان را در اختیار زائران قرار می‌دهند و حدود ۷۰ هزار اسکان هم در این بخش فراهم شده است.

وی تصریح کرد: با همه اینها، با توجه به جمعیتی که هم اکنون وارد کربلا شده این امکانات و خدمات پاسخگوی نیازها نیست.

وی با اشاره به شلوغی و ازدحام جمعیت، به زائران توصیه کرد: از همراه آوردن کودکان، افراد بیمار و کهنسال خودداری کنند.

وی افزود: ضمن آنکه با توجه به شرایط و کمبود ظرفیت‌ها و امکانات، طی جلسه ای به مدیران موکبها تاکید کردیم که برای اسکان زائران اولویت را به بانوان ، کودکان و افراد مسن بدهند.

وی در ادامه با بیان اینکه هدف از این حرکت احیا و گسترش فرهنگ حسینی (ع) است، اظهارکرد: همه ایمان داریم این حرکت، بزرگترین راهپیمایی انسانی جهان و متکی بر اسلام راستین، عقلانیت و محبت است و باید به عنوان نماد نهضت آزادطلبی، انسان سازی و عدالت خواهی اباعبدالله حفظ شود.

وی عنوان کرد: حرکتی که جمعیت گسترده ای از انسان‌های آزادیخواه و مسلمان در آن شرکت می‌کنند از این رو باید مردم خود را از قبل برای این حضور آماده کنند و بدانند که در یک راهپیمایی و حرکت اردوگاهی شرکت می‌کنند و باید خود را برای مواجه شدن با سختی‌هایی مثل راه پیمایی ،کمبود جا و مکان برای استراحت و خواب، کمبود وسایل نقلیه و مانند آن آماده کنند.

وی تصریح کرد: باید زائران بدانند که بعد از عبوراز مرز باید از وسایل نقلیه عراقی برای انتقال استفاده کنند و با افزایش جمعیت ورودی به این کشور، خودروهای عراقی قیمت‌های حمل و نقل را چند برابرکرده اند.

وی با تاکید براینکه بنای ما بر آن نیست که این راهپیمایی را دولتی کنیم، افزود: باید این حرکت عظیم شکل و هویت مردمی‌خود را داشته باشد اما ما برای آنکه عزت و کرامت زائران ایرانی رعایت شود به ناچار بخشی از خدمات را به داخل عراق برده ایم.

رشیدیان ادامه داد: اما ضرورت مهم در این زمینه ساماندهی زائران مان برای حضور دراین حرکت از نظر زمانی، مسیر تردد و مدت زمان اقامت درعراق است به گونه ای که زمان حرکت زائران از مبدا، مرز تردد آنها در ایام اربعین  مشخص و نیز مدت اقامت شان باید محدود شود تا به نوعی مشکل ازدحام و معطلی زائران درمرز هنگام خروج و شلوغی موکب‌ها و کمبود فضای اقامت درعراق و نیز مشکلات بازگشت کاهش یابد.

علی رضا رشیدیان با اشاره به اینکه تاکنون ۶۵ زائر ایرانی در پیاده روی اربعین به علل مختلف جان باختند، افزود: از این تعداد ۲۹ نفر در اثر حوادث مختلف از جمله سوانح رانندگی و ۳۶ نفر هم به دلیل ایست قلبی و سکته مغزی و مانند آن فوت کردند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند