فقط ۵ درصد از جمعیت استان خراسان جنوبی فاقد پوشش بیمه‌ای هستند

اکتبر 26, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علی اربابی ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: سازمان بیمه خدمات درمانی برای رفع مشکلات بیمه‌ای مردم راه اندازی شده که صندوق کارکنان دولت در آن ایجاد شد.

وی گفت: با تشکیل صندوق کارکنان نیز صندوق روستائیان و صندوق سایر اقشار و دیگر صندوق‌ها به این سازمان اضافه شد و با تغییر رویکرد در سال‌های ۹۰ و ۹۱ قانونگذاران کشور نام این سازمان را به سازمان بیمه سلامت تغییر داد تا منابع سازمان بیمه گر در هم تجمیع شود.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی افزود: منابع تجمیع شده می‌تواند کمک دهنده و ‌استفاده بهتر از این خدمات باشد و بیمه شدگان که دارای چند دفترچه‌ای هستند نیز  ساماندهی می‌شود.

اربابی تصریح کرد: تجمیع بیمه‌ها و کم شدن هزینه و رویکرد پزشک خانواده و رفع همپوشانی و استحقاق سنجی موضوعات کلانی بود که مورد توجه قرار گرفته و با راه‌اندازی طرح تحول سلامت در کشور و اینکه نظام پوشش بیمه همگانی مرتفع نشده صندوق بیمه همگانی راه‌اندازی تا تمام مردم از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند.

وی ادامه داد: این سبب شد در صندوق بیمه همگانی افراد فاقد پوشش بیمه به صورت رایگان عضو و دفترچه دریافت کنند و پوشش بیمه‌ای در کشور به صورت کامل انجام شده است.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ درصد بیمه‌شدگان در استان روستایی هستند و تنها شهرهای بیرجند، قاین و طبس مشمول بیمه روستایی نیستند و ۱۰ تا ۲۰ هزار نفر یعنی ۴ تا ۵ درصد جمعیت استان فاقد پوشش بیمه‌ای هستند.

اربابی با بیان اینکه ۳۰ دفتر پیشخوان در استان وجود دارد که بیمه سلامت با آن‌ها قرارداد منعقد کرده است اظهار داشت: حذف دفترچه بیمه‌ای دنبال می‎شود و مراکز دولتی نباید درخواست دفترچه کنند و استحقاق سنجی در تمام بیمارستان‌های دولتی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون نیز ۸ هزار نسخه الکترونیک تولید شده است افزود: بیمه سلامت استان تاکنون مطالبات بخش دولتی، خصوصی، خیریه‌ها تا پایان خردادماه و مطالبات داروخانه‌های مستقل تا پایان تیرماه امسال را پرداخت کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: ۶۵۰ بیمار خاص در استان وجود دارد و سعی شده پرداخت مطالبات بیماران صعب العلاج، سرطانی و سایر بیماران خاص به موقع باشد.

اربابی با بیان اینکه پروژه رسیدگی به پرونده‌های بستری به صورت الکترونیک در هفته بیمه سلامت راه‌اندازی می‌شود بیان کرد: غبارروبی مزار شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه، بازدیدهای شهرستانی، برپایی میز خدمت و تبلیغات محیطی و نصب بنر از جمله برنامه‌های هفته بیمه سلامت در استان است.

انتهای پیام/ز

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند