فقط ۵ درصد از جمعیت استان خراسان جنوبی فاقد پوشش بیمه‌ای هستند

اکتبر 26, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علی اربابی ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: سازمان بیمه خدمات درمانی برای رفع مشکلات بیمه‌ای مردم راه اندازی شده که صندوق کارکنان دولت در آن ایجاد شد.

وی گفت: با تشکیل صندوق کارکنان نیز صندوق روستائیان و صندوق سایر اقشار و دیگر صندوق‌ها به این سازمان اضافه شد و با تغییر رویکرد در سال‌های ۹۰ و ۹۱ قانونگذاران کشور نام این سازمان را به سازمان بیمه سلامت تغییر داد تا منابع سازمان بیمه گر در هم تجمیع شود.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی افزود: منابع تجمیع شده می‌تواند کمک دهنده و ‌استفاده بهتر از این خدمات باشد و بیمه شدگان که دارای چند دفترچه‌ای هستند نیز  ساماندهی می‌شود.

اربابی تصریح کرد: تجمیع بیمه‌ها و کم شدن هزینه و رویکرد پزشک خانواده و رفع همپوشانی و استحقاق سنجی موضوعات کلانی بود که مورد توجه قرار گرفته و با راه‌اندازی طرح تحول سلامت در کشور و اینکه نظام پوشش بیمه همگانی مرتفع نشده صندوق بیمه همگانی راه‌اندازی تا تمام مردم از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند.

وی ادامه داد: این سبب شد در صندوق بیمه همگانی افراد فاقد پوشش بیمه به صورت رایگان عضو و دفترچه دریافت کنند و پوشش بیمه‌ای در کشور به صورت کامل انجام شده است.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ درصد بیمه‌شدگان در استان روستایی هستند و تنها شهرهای بیرجند، قاین و طبس مشمول بیمه روستایی نیستند و ۱۰ تا ۲۰ هزار نفر یعنی ۴ تا ۵ درصد جمعیت استان فاقد پوشش بیمه‌ای هستند.

اربابی با بیان اینکه ۳۰ دفتر پیشخوان در استان وجود دارد که بیمه سلامت با آن‌ها قرارداد منعقد کرده است اظهار داشت: حذف دفترچه بیمه‌ای دنبال می‎شود و مراکز دولتی نباید درخواست دفترچه کنند و استحقاق سنجی در تمام بیمارستان‌های دولتی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون نیز ۸ هزار نسخه الکترونیک تولید شده است افزود: بیمه سلامت استان تاکنون مطالبات بخش دولتی، خصوصی، خیریه‌ها تا پایان خردادماه و مطالبات داروخانه‌های مستقل تا پایان تیرماه امسال را پرداخت کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: ۶۵۰ بیمار خاص در استان وجود دارد و سعی شده پرداخت مطالبات بیماران صعب العلاج، سرطانی و سایر بیماران خاص به موقع باشد.

اربابی با بیان اینکه پروژه رسیدگی به پرونده‌های بستری به صورت الکترونیک در هفته بیمه سلامت راه‌اندازی می‌شود بیان کرد: غبارروبی مزار شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه، بازدیدهای شهرستانی، برپایی میز خدمت و تبلیغات محیطی و نصب بنر از جمله برنامه‌های هفته بیمه سلامت در استان است.

انتهای پیام/ز

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند