فعالیت موکب‌داران ایرانی تا ۳ روز بعد از اربعین برای رفاه زائران

اکتبر 17, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، حسین ذوالفقاری رئیس ستاد اربعین حسینی امشب در برنامه تیتریک اظهار کرد: اگر میگوییم الان مراسم اربعین را برگزار میکنیم معنی آن این نیست که یک ماه پیش برای این مراسم برنامه ریخته ایم.

وی افزود: تا به این ساعت تعداد ۳ میلیون و ۴۶۸ هزار ایرانی از مرزهای ایران خارج شدند و این را بگویم که حداکثر رکورد خروج ۲ میلیون و ۴۰۰ زائر بوده است.

ذوالفقاری ادامه داد: بار سنگینی از مرز خسروی عبور نکرد ولی خب به خلوتی مرزهای دیگر کمک می‌کرد.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی تصریح کرد: بعد از بررسی‌هایی که با عراق داشتیم در آن برهه زمانی که در عراق تظاهراتی پیش آمد موقت مرز خسروی بسته شد ولی مرزهای سه گانه ما باز بود.

وی ادامه داد: در یک مقطع کوتاهی به ما اعلام کردند آن طرف مرزهای شلمچه و چذابه هم آب کم است و هم ماشین، برای همین بلافاصله هماهنگ کردیم آب برای آنجا ارسال شود و ما ماشین (اتوبوس) هم تهیه کردیم ولی طرف عراقی اجازه نمیداد ماشین‌ها از مرزها عبور کند و بعد از مذاکرات بسیار که اتوبوس‌ها از مرز رد شدند محلی‌های آنجا اعتراض کردند و اجازه فعالیت به اتوبوس‌ها نمیدادند.

ذوالفقاری بیان کرد: مانعی که برای اعزام ماشین‌ها به مرز عراق داشتیم هماهنگی بود نه تهیه ماشین‌ها.

وی خاطرنشان کرد: از ساعت صفر بامداد امروز تا دقایقی پیش، هر ساعت به طور متوسط بیش از ۱۴ هزار نفر از مرزها وارد کشور می‌شود.

ذوالفقاری بیان کرد: در مهران در منطقه موکب داران و در پایانه جنوب و برخی استانهای معین محل‌هایی پیش بینی کردیم که اگر نشد فورا زوار به شهرهایشان منتقل شوند در انجاها اسکان داده شوند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: اعلام کردیم تا موکب داران ایرانی تا ۳ روز بعد از اربعین و در عراق تا ۴ روز بعد از اربعین فعال باشند تا زائران در هنگام برگشت با مشکل مواجه نشوند.

وی تصریح کرد: پارکینگ‌ها بیمه هستند و در قبال هرگونه اتفاقی که برای خودروهای شخصی رخ بدهد مسئول هستیم.

ذوالفقاری بیان کرد: وقتی لغو ویزا میکنیم یعنی باید بر روی خیلی از اقدامات روند حاصل کنیم، مثل برگ تردد که به عنوان برگ موقت برای افرادی که گذرنامه‌هایشان آماده نشد، تقریبا حدود یک میلیون و ۹۳۰ هزار گذرنامه و برگ تردد امسال از سوی پلیس صادر شد.

رئیس ستاد اربعین حسینی گفت: ما از طریق سامانه پیامکی ارتباط مستقیم با زاmران (آنهایی که در سامانه سماح ثبت نام کرده بودند و شماره‌هایشان را ثبت کرده بودند) گرفتیم و توصیحات و توصیه‌های لازم را به آنها اعلام کردیم.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند