فعالیت ستاد گمشدگان و راهنمای زائر در عراق و مرزهای خروجی

اکتبر 12, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر ، علی رضا رشیدیان، افزود: امسال سازمان سه ماموریت عمده در موضوع اربعین حسینی دارد که شامل ساماندهی بیمه ای زائران ، امداد پزشکی و نیز امداد گمشدگان است.

وی اظهار کرد:در ستاد راهنمایان زائر از امکانات و امداد مردمی‌و نیز داوطلبان در کنار ظرفیتها ونیروهای سازمان استفاده کرده ایم تا به صورت منسجم کاری گسترده تر را در این حوزه شکل دهیم.

به گفته رشیدیان، سامانه مصباح هم بدین منظور در کنار برخی دیگر از سامانه‌های مردمی‌در حوزه امداد واطلاع رسانی به زائران در ستاد مشترک گمشدگان به صورت متمرکز فعال شده تا ضمن دریافت اطلاعات و اطلاع رسانی به مردم و ارتباط بین بخش‌های خدماتی وزائران در این حوزه عملکرد موثری داشته باشد.

وی تصریح کرد: طی۴ روز اخیرفقط ۳۹۵ نفر از گمشدگان امداد رسانی شده اند از جمله دو کودک که دیروز در کوتاهترین زمان ممکن بااستفاده از ظرفیت این سامانه و دریافت اطلاعات ، والدینشان شناسایی و به خانواده تحویل شدند.

رشیدیان افزود: دربحث امداد گمشدگان همچنین با کنسولگری‌ها هم هماهنگی و شده تا در راه ماندگان و یا کسانی که مدارک شان گم می‌شود با هماهنگی کنسولگریی‌ها به داخل کشور بازگردانده شوند .

وی ادامه داد: در این میان برخی از گمشدگان هم کسانی هستند که به هر دلیل توسط نیروهای امنیتی در عراق دستگیر می‌شوند در صورت اثبات بی گناهی با کمک کنسولگری آزاد و بازگردانده می‌شوند.

رشیدیان تصریح کرد: امسال برای نخستین بار تمام نیروهای شمسا را نیز در این ایام فعال نگه داشتیم ضمن آنکه پرسنل و ظرفیت سازمان هم در این خدمت رسانی حضور دارند .

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی اظهار کرد: با توجه به اینکه هدف اصلی از این حرکت عظیم ، اهداف فرهنگی وتوسعه ارزش‌ها انسان سازی نهضت امام حسین (ع)است براین مبنا ماموریت کمیته فرهنگی اربعین هم حرکت در این مسیراست و بدین منظور ستاد فرهنگی با مسئولیت نماینده بعثه مقام معظم رهبری در امور اربعین تشکیل و فعالیت‌های فرهنگی مربوطه در این مراسم را با قوت دنبال می‌کند.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهار کرد: دراین ایام برادران بعثه درکنار سایر نهادها و سازمان‌های عضو کمیته فرهنگی اربعین و نیز بخش‌های مردمی‌باحضور درمیان زائران اباعبدالله در طول مسیر و شهرهای زیارتی به ماموریت خطیر و بسیار مهم فرهنگی می‌پردازند.

وی تصریح کرد: امسال همایش‌هایی هم در مباحث مختلف فرهنگی و سیاسی جهان اسلام با حضور فرهیختگان مسلمان ازکشورهای متعدد که در این راهپیمایی حضوریافته اند نیز برگزارشد.

افزایش خدمات امدادپزشکی در مرز زرباطیه

رشیدیان در موضوع مربوط به هلال احمر و امداد پزشکی به عنوان یکی دیگر از وظایف نظارتی سازمان در اربعین امسال گفت: دراین رابطه هم شرح خدمات امداد و نجات و پزشکی با توجه به نیازهای سفر و تجارب خوب هلال احمر تنظیم و مقررشد بر این مبنا درخدمت رسانی بهتربه زائران اربعین تلاش و اقدام کنند.

وی گفت: با توجه به حجم بالای زائرین و نیاز خدمات رسانی بیشتر ؛ اورژانس نیز درمرز و آن سوی مرز خدمات خوبی ارائه کرده ضمن آنکه در شرایط کنونی درمرزهای خسروی، چذابه و نیز مهران به ناچار برای خدمات رسانی به جمعیت گسترده زائران هم مستقر شده اند.

رشیدیان گفت: در مرز زرباطیه در داخل خاک عراق دو پایگاه اورژانس با آمبولانس مجهز و نصب چادر استقرار یافته است و امروز به دلیل حجم گسترده زائران عبوری از مهران به سمت کربلا سومین پایگاه مرکز پزشکی اورژانس نیز در خاک عراق در فاصله حدود دو کیلومتری مرز فعال شد.

رئیس سازمان حج و زیارت یکی دیگر از ماموریت‌های اصلی سازمان در اربعین امسال را خدمات بیمه ای زائران ذکر کرد و افزود: با توجه به ظرفیتهای گسترده بیمه ایران و تلاش آنها برای خدمت به زائرین اربعین حسینی در کمیته ذیربط در ستاد اربعین این مجموعه برای پوشش زائران اربعین انتخاب و با وجود افزایش شرح خدمات ؛ این شرکت امسال کاهش قیمت هم داشت .

وی عنوان کرد: امسال تلاش شد بخشی از اشکالات سال‌های گذشته با کمک بیمه ایران رفع شود و به طور مسلم در تمامی‌خدمات تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله داریم اما عشق به امام حسین (ع) و خدمت به زوار اربعین انگیزه مضاعفی برای همکاری و هماهنگی بیشتر همه نهادها و بخش‌های مردمی‌برای هم پوشانی و هم افزایی جهت ارتقا خدمت به زائرین اربعین است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند