عکس کاغذی از دفترچه درمانی بیمه شدگان تامین اجتماعی حذف می‌شود

ژانویه 9, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد: در حال حاضر امکان دریافت و نگهداری عکس مخاطبان از طریق ارتباط آنلاین با سازمان ثبت احوال کشور در سیستم‌های سازمان تأمین اجتماعی فراهم شده و در زمان ارائه خدمات متمرکز دفترچه درمانی، نام‌نویسی و آرشیو پرونده الکترونیک عکس مخاطبان از پایگاه سازمان ثبت احوال دریافت و در پرونده بیمه شدگان ذخیره می‌شود.

به منظور دریافت عکس از پایگاه ثبت احوال، بیمه شدگان تأمین اجتماعی که برای صدور، تمدید و یا تعویض دفترچه درمانی به شعب تأمین اجتماعی مراجعه می‌کنند لازم است کارت ملی هوشمند خود و اعضای خانواده خویش را ارائه کنند تا پس از ثبت شماره سریال مندرج در پشت کارت ملی هوشمند که ترکیبی از حروف و اعداد است نمایه عکس آنان از پایگاه سازمان ثبت احوال کشور دریافت شود.

عکس دریافت شده از پایگاه ثبت احوال، جایگزین عکس کاغذی شده و روی جلد دفترچه‌های درمانی مخاطبان چاپ خواهد شد. بدیهی است، در صورت عدم تطابق عکس دریافتی با عکس مندرج بر روی کارت ملی هوشمند، لازم است به سازمان ثبت احوال برای رفع مغایرت مراجعه کنند.

خاطر نشان می‌سازد، دریافت عکس مخاطبان از پایگاه ثبت احوال محدود به مرز جغرافیایی شعب تأمین اجتماعی نبوده، این اقدام توسط همه واحدهای اجرایی این سازمان اعم از شعبه، شعبه اقماری و کارگزاری‌های رسمی‌امکان پذیر است.

لازم به ذکر است، برای بیمه شدگانی که هنوز کارت هوشمند ملی خود را دریافت نکرده‌اند برای تعویض دفترچه درمانی آنان طبق روال سابق عکس کاغذی الصاق خواهد شد.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند