عشق موتورسواری کار دست پسر ۵ ساله داد

اکتبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جوان ۳۰ ساله‌ای است که بعد از اتمام تحصیلات و مشکلات معیشتی به پیشنهاد یکی از دوستان ضمن عقد قراردادی با شهرداری یکی از شهرستان‌های استان اصفهان نسبت به تاسیس و مدیریت پیست‌ موتورسواری برای رده سنی کمتر از ۱۰ سال اقدام می‌کند.

پیست با تسهیلات دریافتی از سوی برخی بانک‌ها و همچنین اخذ قرض‌های متعدد از جانب دوستان دور و نزدیک آقا مهدی، دایر می‌شود و درست در همان روزهای ابتدایی فعالیت با مراجعه یک خانواده، نه تنها شیرازه زندگی این فرد بلکه دو نفر از کارگرانی هم که به تازگی در آن محل جذب شده‌ بودند با یک غفلت از هم می‌پاشد.

طبق ضوابط مجموعه، کودکانی امکان استفاده از امکانات پیست را داشتند که جثه‌ای کوچک داشته باشند و از طرفی از ورود و استفاده کودکان کمتر از ۶ سال هم ممانعت به عمل می‌آمد، اما در یک فقره مردی که گویا پدر خانواده بوده است، با وجود خواهش‌های ابتدایی در ادامه با صدای بلند متعرض می‌شود که فرزند ۵ ساله او بی‌اندازه بی‌تاب حضور بر روی یکی از موتورهای چهارچرخی است که خیلی از بچه‌ها بر روی آن نشسته و از بازی با آن لذت می‌برند.

بعد با امتناع کارگران و متصدی پیشنهاد می‌دهد که این فرزند خود را به همراه برادر ۸ ساله او سوار بر موتور کنند که با این پیشنهاد مخالفتی نشده اما رعایت ایمنی‌لازم صورت نمی‌گیرد.

ظرفیت این وسیله نقلیه تک نفره بوده و کودک پنج ساله به نوعی مازاد ظرفیت در ترک برادر خود می‌نشیند و در اولین لحظاتی که موتور به حرکت در می‌آید سقوط کرده و از بد حادثه سر کودک به لبه تیز جدول کنار پیست برخورد می‌کند.

با این اتفاق اگرچه این کودک جان سالمی‌به در می‌برد اما به سبب شدت ضربه یک دست و یک پای کودک فلج، قدرت تکلم او دچار اختلال و از همه سخت‌تر صورت او و خصوصا چشم و پلک چپ این طفل با جراحت بالایی همراه می‌شود و تا به امروز به رغم جراحی‌های متعدد پلک افتاده او هنوز امکان بازگشتن به شرایط نخست را ندارد.

با طرح شکایت از سوی خانواده این کودک، متصدی مجموعه موتورسواری به دلیل نادیده گرفتن مقررات و اصول ایمنی به پرداخت دیه‌ای معادل ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان محکوم می‌شود. حکمی‌که به دلیل ایراد خسارت بدنی غیرقابل معالجه میزان آن از دیه قتل نفس در ماه حرام نیز سنگین‌‍تر است!

طبق قراردادی که مدیر جوان این پیست با یکی از شرکت‌های بیمه‌گر داشته اگرچه تا میزان ۱۹۰ میلیون تومان از اصل بدهی پرداخت شده و سقف پوشش بیمه‌ای امکان تامین مازاد را نداده این فرد از ۱۸ فروردین ۹۸ در بند حضور دارد.

از نکات حائز اهمیت در این پرونده تعیین تقصیر صد در صدی برای متصدی پیست موتورسواری است که صرفا به دلیل غفلت در ارائه کلاه کاسکت به این گرفتاری محکوم شده است و اصرارها و حتی اعتراضات والدین این کودک در استفاده غیراصولی از وسایل تفریحی لحاظ نشده است.

«خوب است خوبی در حق دیگران در جای خود باشد»!

نیکوکارانی که تمایل دارند به این زندانی کمک کنند می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های ستاد دیه کشور به‌ قرار ۷۴/۷۴ بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، ۷۷۷۷ بانک تجارت شعبه مرکزی، ۸۸۸۸ بانک صادرات شعبه مرکزی یا ۵۵۵۵۵ بانک ملی واریز کرده و برای اختصاص مبلغ پرداختی جهت آزادی این فرد یادشده فیش‌ پرداختی را با تحریر موضوع کمک انجام‌شده به شماره ۸۸۹۱۶۰۱۱ دورنگار کنند.

روابط عمومی‌ستاد دیه با تلفن ۸۸۹۱۶۰۱۲ الی ۱۵ پاسخگوی سئوالات شما در این زمینه خواهد بود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند