عشق موتورسواری کار دست پسر ۵ ساله داد

اکتبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جوان ۳۰ ساله‌ای است که بعد از اتمام تحصیلات و مشکلات معیشتی به پیشنهاد یکی از دوستان ضمن عقد قراردادی با شهرداری یکی از شهرستان‌های استان اصفهان نسبت به تاسیس و مدیریت پیست‌ موتورسواری برای رده سنی کمتر از ۱۰ سال اقدام می‌کند.

پیست با تسهیلات دریافتی از سوی برخی بانک‌ها و همچنین اخذ قرض‌های متعدد از جانب دوستان دور و نزدیک آقا مهدی، دایر می‌شود و درست در همان روزهای ابتدایی فعالیت با مراجعه یک خانواده، نه تنها شیرازه زندگی این فرد بلکه دو نفر از کارگرانی هم که به تازگی در آن محل جذب شده‌ بودند با یک غفلت از هم می‌پاشد.

طبق ضوابط مجموعه، کودکانی امکان استفاده از امکانات پیست را داشتند که جثه‌ای کوچک داشته باشند و از طرفی از ورود و استفاده کودکان کمتر از ۶ سال هم ممانعت به عمل می‌آمد، اما در یک فقره مردی که گویا پدر خانواده بوده است، با وجود خواهش‌های ابتدایی در ادامه با صدای بلند متعرض می‌شود که فرزند ۵ ساله او بی‌اندازه بی‌تاب حضور بر روی یکی از موتورهای چهارچرخی است که خیلی از بچه‌ها بر روی آن نشسته و از بازی با آن لذت می‌برند.

بعد با امتناع کارگران و متصدی پیشنهاد می‌دهد که این فرزند خود را به همراه برادر ۸ ساله او سوار بر موتور کنند که با این پیشنهاد مخالفتی نشده اما رعایت ایمنی‌لازم صورت نمی‌گیرد.

ظرفیت این وسیله نقلیه تک نفره بوده و کودک پنج ساله به نوعی مازاد ظرفیت در ترک برادر خود می‌نشیند و در اولین لحظاتی که موتور به حرکت در می‌آید سقوط کرده و از بد حادثه سر کودک به لبه تیز جدول کنار پیست برخورد می‌کند.

با این اتفاق اگرچه این کودک جان سالمی‌به در می‌برد اما به سبب شدت ضربه یک دست و یک پای کودک فلج، قدرت تکلم او دچار اختلال و از همه سخت‌تر صورت او و خصوصا چشم و پلک چپ این طفل با جراحت بالایی همراه می‌شود و تا به امروز به رغم جراحی‌های متعدد پلک افتاده او هنوز امکان بازگشتن به شرایط نخست را ندارد.

با طرح شکایت از سوی خانواده این کودک، متصدی مجموعه موتورسواری به دلیل نادیده گرفتن مقررات و اصول ایمنی به پرداخت دیه‌ای معادل ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان محکوم می‌شود. حکمی‌که به دلیل ایراد خسارت بدنی غیرقابل معالجه میزان آن از دیه قتل نفس در ماه حرام نیز سنگین‌‍تر است!

طبق قراردادی که مدیر جوان این پیست با یکی از شرکت‌های بیمه‌گر داشته اگرچه تا میزان ۱۹۰ میلیون تومان از اصل بدهی پرداخت شده و سقف پوشش بیمه‌ای امکان تامین مازاد را نداده این فرد از ۱۸ فروردین ۹۸ در بند حضور دارد.

از نکات حائز اهمیت در این پرونده تعیین تقصیر صد در صدی برای متصدی پیست موتورسواری است که صرفا به دلیل غفلت در ارائه کلاه کاسکت به این گرفتاری محکوم شده است و اصرارها و حتی اعتراضات والدین این کودک در استفاده غیراصولی از وسایل تفریحی لحاظ نشده است.

«خوب است خوبی در حق دیگران در جای خود باشد»!

نیکوکارانی که تمایل دارند به این زندانی کمک کنند می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های ستاد دیه کشور به‌ قرار ۷۴/۷۴ بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، ۷۷۷۷ بانک تجارت شعبه مرکزی، ۸۸۸۸ بانک صادرات شعبه مرکزی یا ۵۵۵۵۵ بانک ملی واریز کرده و برای اختصاص مبلغ پرداختی جهت آزادی این فرد یادشده فیش‌ پرداختی را با تحریر موضوع کمک انجام‌شده به شماره ۸۸۹۱۶۰۱۱ دورنگار کنند.

روابط عمومی‌ستاد دیه با تلفن ۸۸۹۱۶۰۱۲ الی ۱۵ پاسخگوی سئوالات شما در این زمینه خواهد بود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند