عشایر و روستاییان خراسان جنوبی از خدمات بیمه رایگان حوادث برخوردار می‌شوند

فوریه 24, 2020اخبار روز بیمه

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه برای نخستین بار ۱۴ اسفندماه سال جاری تمامی‌عشایر و روستاییان خراسان جنوبی بیمه رایگان حوادث می‌شوند، گفت: این طرح به صورت پایلوت در استان اجرا می‌شود.

محمد صادق معتمدیان، سه شنبه شب ۶ اسفند، در شورای عشایر خراسان جنوبی بیان کرد: عشایر قشری خودکفا با کم‌ترین چالش‌ها و کم‌ترین میزان بهره‌مندی از امکانات هستند، با اینکه در مرزها تامین امنیت را برعهده دارند.

وی افزود: با توجه به اهمیت خدمت رسانی به جامعه عشایری می‌طلبد برنامه‌هایی برای حفظ جمعیت این قشر در استان انجام شود.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه حل مسائل این قشر باتوجه به کوچنده بودن و پراکندگی در استان هزینه بر و زمان بر است و نیاز به هم افزایی دستگاه‌ها دارد، تصریح کرد: نیاز داریم طرحی در قالب شناسایی فرصت‌های شغلی در سطح استان داشته باشیم.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر تامین زیرساخت‌های مناطق عشایری، ادامه داد: فروش محصولات و تولیدات یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های عشایر استان است که باید برنامه‌ای مدون در زمینه تولید و فروش صنایع دستی عشایر تدوین شود.

معتمدیان بیان کرد: برنامه‌های اجرایی دستگاه‌ها باید ظرف حداکثر دو ماه تدوین شود تا در جلسه بعدی این شورا تعیین تکلیف شده و ابلاغ شود.

وی اظهار کرد: در حوزه ساخت سرویس‌های بهداشتی مناطق عشایری برنامه‌هایی مشترک را با بنیاد علوی و بنیاد برکت دنبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷۰ روستا و محلات عشایری در سطح استان فاقد سرویس بهداشتی و حمام هستند، افزود: باید کاری کنیم تا شرکت‌های عشایری توانمند شوند.

وی با اشاره به اجرای طرح مسکن روستایی و عشایری و ایجاد پنل‌های خورشیدی، خاطرنشان کرد: حال حاضر حدود ۷۰ درصد از روستاها و محلات عشایری استان گازرسانی شده و تا سال آینده نهضت گازرسانی در استان به اتمام می‌رسد.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند