عزم دولت و مجلس حمایت از بخش سلامت است

اکتبر 28, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، هدایت الله جمالی پور ظهر چهارشنبه در همایش بیمه سلامت که با حضور محمد‌هاشمی‌مدیرکل روابط عمومی‌سازمان بیمه سلامت کشور، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی‌در سالن دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد اظهارداشت: یکی از نیازهای اساسی جامعه تامین خدمات درمانی بویژه برای افراد کم درآمد است که در این راستا دولت با همه محدودیت‌های منابع مالی و نیز فشار ناشی از تحریم‌ها توانسته است گامهای مهمی‌در این عرصه بردارد.

جمالی پور بیان کرد: باید شرایط کشور را با زمان رژیم گذشته مقایسه کنیم که آن زمان نیازمند پزشکان هندی و بنگلادشی بودیم و وضعیت درمانی نامناسب بود اما امروز نه تنها در عرصه پزشکی حرف زیادی برای گفتن داریم که خدمات مدرن پزشکی را به سایر کشورها هم ارائه می‌کنیم و در این زمینه جایگاه خوبی داریم.

وی اضافه کرد: چالش دولت در حوزه اقتصاد بود و در حالی که با رشد منفی ۶.۵ درصدی مواجه شده بود به حوزه درمان اهمیت داده شده و این مسیر در حال ارتقاست هرچند تا شرایط ایده آل فاصله زیادی داریم.

عزم دولت و مجلس حمایت از بخش سلامت است

استاندار قزوین با تشکر از حمایت نمایندگان مجلس از طرح سلامت یادآورشد: دولت و مجلس عزمشان حوزه سلامت است و نگاه ویژه ای به تامین اعتبارات این بخش دارند و باید بپذیریم حق مردم است که یک نظام بیمه رایگان سلامت داشته باشند و به گفته مقام معظم رهبری فقط دغدغه بیماری برایشان کافی است و نباید مسائل دیگر ذهنشان را درگیر کند.

وی اضافه کرد: همه کشورهای توسعه یافته یک نظام جامع بیمه ای دارند و نظام ارجاع آنها کامل است و با راه اندازی پزشک خانواده بسیاری از چالش‌های این حوزه را برطرف کرده اند و در کشور ما هم برای پیاده شدن نظام ارجاع تلاش زیادی شده و امیدواریم با رفع مشکلات اعتباری کشور بتوانیم طرح پزشک خانواده را هم پیاده کنیم.

جمالی پور اظهارداشت: در حوزه بیمه سلامت مدیریت بسیار مطلوب است اما در برخی بخش‌ها پرداخت مطالبات طولانی شده که بخشی از ناشی از تحریم‌هاست اما همه باید کمک کنیم تا این درخواست پزشکان هم پاسخ داده شود.

باید یارانه‌ها به بخش سلامت داده می‌شد

استاندار قزوین با انتقاد از پرداخت یارانه به همه گروههای جامعه تصریح کرد: ای کاش فقط به افراد نیازمند و مستمند جامعه داده می‌شد و بقیه آن را در بخش سلامت هزینه می‌کردیم تا نظام کارآمدتری داشتیم اما متاسفانه در یک حرکت غیر عادلانه آن را غیر منطقی و غیر کارشناسی به افراد نیازمند و متمول دادیم و از کارهای اساسی بازماندیم.

وی بیان کرد: باید کشور به سمت ایجاد یک نظام بیمه ای جامع حرکت کند تا همه مردم از پوشش همگانی و رایگان درمانی برخوردار باشند و با آرامش بیشتری زندگی کنند.

جمالی پور اظهارداشت: امروز شرایط کشور بسیار سخت شده ولی با تلاش بخش دولتی و همکاری پزشکان و مراکز درمانی بخش خصوصی امیدواریم زمینه جلب رضایت مردم در حوزه سلامت فراهم شود.

در ادامه از ۱۵ نفر از پزشکان عمومی‌مراکز بهداشت روستایی، پزشکان متخصص، مسئولان داروخانه‌ها،  آزمایشگاه، فیزیوتراپی، دفاتر پیشخوان طرف همکار بیمه سلامت و خبرنگاران خبرگزاری مهر، هفته نامه‌های تابان و حدیث قزوین به دلیل همکاری صمیمانه با بیمه سلامت استان تجلیل شد.  

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند