عدم پذیرش بیمه تامین اجتماعی در درمانگاه‌های فارس تخلف است

نوامبر 1, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، برخی از شهروندان از عدم پذیرش دفترچه بیمه در برخی درمانگاه‌ها گزارش داده‌اند، به گفته آنها نه تنها دفترچه بیمه سلامت بلکه با دفترچه بیمه تامین اجتماعی نیز پذیرش نمی‌شوند. یکی از شهروندان در گفت‌وگو با تسنیم می‌گوید: با مراجعه به درمانگاه والفجر و امام حسن(ع) شیراز در خصوص بیماری سرپایی به من گفتند که درمانگاه با بیمه تامین اجتماعی لغو قرارداد کرده است.

این موضوع سبب ایجاد سردرگمی‌برای بسیاری از بیماران شده است و باید هزینه‌های بیشتری را برای درمان پرداخت کنند. گرچه لغو قرارداد با مراکز بیمه‌ای به نوعی به سود مراکز درمانی است چراکه با دریافت پول از بیمار دیگر منتظر پرداخت بیمه نیستند و پول را مستقیما دریافت می‌کنند اما این موضوع نارضایتی مردم را به همراه دارد.

چندی پیش بود که لغو قرارداد بیمه سلامت توسط برخی از مراکز درمانی خصوصی در شیراز منجر به نارضایتی مردم شد و بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت. در حال حاضر نیز مردم برای مراجعه به این مراکز باید هزینه درمان را به صورت کامل پرداخت کنند و با ارائه اسناد خسارت قصور را از بیمه سلامت دریافت کنند.

عدم‌ پذیرش بیمه تامین اجتماعی در درمانگاه‌ها تخلف است

با این‌حال اکبر امیری، مدیر درمان تامین اجتماعی فارس با رد لغو قرارداد بیمه تامین اجتماعی در برخی درمانگاه‌ها به تسنیم می‌گوید: هیچ درمانگاهی با بیمه تامین اجتماعی لغو قرارداد ندارد و اگر اینگونه عنوان شده باشد، تخلف است.

به گفته وی شاید لغو قرارداد با بیمه سلامت داشته باشیم اما تمامی‌درمانگاه‌ها با بیمه تامین اجتماعی قرارداد دارند. امیری همچنین با اشاره به پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها عنوان می‌کند: مطالبات بیمارستان‌هایی که لغو قرارداد داشته‌اند، صفر کردیم و آنهایی هم که قرارداد دارند تا آخر سال ۹۷ پرداخت شده است و ۵ ماه مطالبه دارند.

وی با اشاره به بررسی و ثبت تخلفات در مراکز درمانی می‌گوید: تمام خدمات از خدمات سرپایی تا بستری از طریق سامانه چک می‌شود و اگر تخلفی باشد در سامانه ثبت و دیده می‌شود. 

بیشترین تخلف مربوط به کسورات و خسارت متفرقه است

به گفته مدیر درمان تامین اجتماعی فارس با بررسی‌های صورت گرفته‌ مراکز درمانی که تخلف داشته‌اند شناسایی شده و با آنها برخورد کرده‌ایم.

امیری با اشاره به فعالیت شورای هماهنگی بیمه‌ها و شورای هماهنگی بازرسی تصریح کرد: همچنین تابع قانون هستیم و تمام بیمارستان‌ها به صورت دوره‌ای بازرسی میشوند.

وی ادامه می‌دهد: مرتب به صورت محسوس اسناد بیمه‌شدگان و هرگونه تخلف و فاکتور کسورات بررسی می‌شود.به گفته امیری تا الان موارد زیادی بررسی شده است و بیشترین تخلف مربوط به کسورات و خسارت متفرقه است که به صورت یکپارچه در سامانه است و تمامی‌پرونده‌ها موجود است. 

مدیر درمان تامین اجتماعی فارس با اشاره به پیگیری پرونده‌ها و بررسی تخلفات در سامانه ابراز می‌کند: جدا از سامانه و مدیریت درمان استان فارس آماده دریافت گزارش تخلف از سوی مردم است. 

انتهای پیام/ ت

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند