عدم تحقق وعده کارفرمای هفت تپه برای پرداخت حقوق شهریور ماه

نوامبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی‌وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، کریم یاوری، مدیر کل حمایت از مشاغل  و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه  اجتماعی اعلام کرد:متاسفانه  وعده کارفرما برای پرداخت  حقوق شهریور ماه  کارگران  حداقل  در نیمه  اول مهر ماه تحقق پیدا نکرد و کارگران  واحد موصوف با سه ماه  مطالبات  حقوقی مواجه اند.

مدیر عامل  شرکت کشت و صنعت  نیشکر هفت تپه طی نامه ای بنگاه مذکور را از تاریخ ۲۹/۸/۹۸ تعطیل  اعلام کرده که این  نامه اثرات منفی بر روحیه  کارگران  گذاشته  و استدلالی ندارد.

 به کارفرمای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه موکداً توصیه می‌کنم  ضمن  لغو فوری نامه مذکور در اسرع  وقت مبادرت به پرداخت مطالبات  قانونی کارگران نماید.

 اداره امور کارگاههای بزرگ، با تشریک مساعی با کارگران  بویژه  نمایندگان قانونی آنان قطعاً روند بهبود پیدا خواهند کرد.

بنا بر این  لازم است  کارفرما به جای تعطیلی کارگاه در پی حل مشکل با مشارکت کارگران برآید که قطعاً امور واحد و مشکلات با هم فکری و مشارکت کارگران بر آید که قطعاً امور واحد و مشکلات با هم فکری و مشارکت  کارفرما و کارگر در کارگاه بهبود یافته  و مشکلات مرتفع  می‌گردد.

چون بنگاه از طریق سازمان خصوصی سازی واگذار شده  و یکطرف قرارداد می‌باشد لازم است  به فوریت مطابق با قرارداد نحوه واگذاری و از آنجا که در قرارداد واگذاری احتمالا پرداخت مطالبات کارگران پیش بینی شده سریعاً مداخله و در حل  مشکل پیگیری نماید.

    اعتراض کارگران  هفت تپه  صنفی و صرفاً برای تامین مطالبات  معوق است.    نامه  کارفرما برای تعطیلی کارگاه قطعاً زیانهای جبران  ناپذیری را متوجه شرکت  و کارگران  و کارفرما می‌نماید.

 انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند