طرح کارورزی دانش آموختگان حلقه مفقوده اشتغال در خرمشهر است

نوامبر 26, 2019اخبار روز بیمه

غلام عباس بهرامی‌در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: یکی از مشکلات حوزه اشتغال در زمینهٔ فارغ التحصیلان دانشگاهی درخواست سابقه کار از آنها در زمان مراجعه به بازار کار است که دولت با اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان سعی در پر کردن این خلأ داشته است.

وی در رابطه با این طرح توضیح داد: دانش آموختگان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشمول این طرح هستند که طبق دستور العمل به دانش آموختگان مقطع کارشناسی ماهیانه مبلغ ۵۰۰ هزار تومان، به کارشناسی ارشد ۶۰۰ هزار و به دکتری ۷۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

وی افزود: مدت اجرای طرح سه ماه است که کارآموزان در این مدت بیمه مدنی خواهند بود.

رئیس اداره  تعاون، کار و رفاه اجتماعی خرمشهر افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار برای ورود به بازار کار، ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار و ارتقا اخلاق و صلایت حرفه دانش آموختگان و کاهش هزینه به کار گیری نیروی کار از دیگر اهداف این طرح برشمرد .

وی همچنین نبود تعهد جذب برای کارفرما و تعیین مشوق‌هایی همچون تقبل ۲۳ درصد سهم بیمه کارفرما توسط بیمه تأمین اجتماعی در صورت جذب کارآموز از جمله امتیازات این طرح دانست.

این طرح از سال گذشته در کشور اجرایی شد و بنا به گفته بهرامی‌سهمیه اختصاص یافته به خرمشهر در سال جاری ۱۰۵ مورد بوده است که با توجه به مزیت‌های فرصت مناسبی برای هر دو طرف کارفرما و کارآموز است.

وی در پایان گفت: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت Karvarzi.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، تمام دانش آموختگان با حداقل مدرک کارشناسی که شرایط داشتن سن کمتر از ۳۵ سال، مدرک پایان خدمت یا معافیت برای متقاضیان مرد، نداشتن سابقه بیمه ظرف دو سال اخیر و ثبت نام در سامانه کارورزی دستگاه هماهنگ کننده را داشته باشند، مشمول این طرح هستند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند