طرح پوشش بیمه اجباری سلامت در ایلام آغاز شد

اکتبر 28, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، نورالدین رحیمی‌پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اعلام اینکه امسال سوم تا نهم آبان ماه به‌نام هفته سلامت نامگذاری شده است اظهار داشت: در این ایام برنامه‌های مختلفی همزمان با سراسر کشور در استان ایلام برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت باید کل اقشار جامعه را بیمه کند، افزود: بر اساس قانون باید دیگر بیمه‌ها همچون تامین اجتماعی و نیروهای مسلح با این سازمان ادغام شده تا از موازی‌کاری جلوگیری شود و در این راستا همه افراد تحت پوشش کمیته امداد تحت نظر این سازمان قرار گرفتند.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام با اشاره به برنامه ششم توسعه مبنی بر پوشش کامل بیمه‌ای همه افراد جامعه تصریح کرد: براساس این قانون نباید هیچ فرد بدون بیمه‌ای در جامعه وجود داشته باشد.

وی ۹۵ درصد منابع بیمه سلامت را وابسته به دولت عنوان کرد و گفت: منابع قانون انباشت منابع وابسته به دولت است.

رحیمی‌با اشاره به دو اصطلاح متفاوت برابری و عدالت در بیمه گفت: عدالت به این معناست که فرد بیمار کم‌درآمد، کم‌ترین هزینه پرداخت کرده و بیشترین خدمت را دریافت کند و در مقابل نیز فرد سالم با درآمد خوب، بیشترین پرداختی را داشته و کم‌ترین خدمات را دریافت می‌کند.

وی با بیان اینکه در ایران تنها قانون «برابری» اجرا شده است، ادامه داد: طبق این اصطلاح فرد بیمه و سالم به یک اندازه پرداختی داشته و خدمات یکسان دریافت می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، بیمه سلامت موظف به وسع‌سنجی در سطح جامعه بوده و بر اساس نتایج دفترچه بیمه سلامت را در اختیار افراد تحت پوشش و خدمات رایگان به بیماران صعب‌العلاج ارائه می‌دهد.

وی به اهداف کلان سازمان بیمه سلامت در راستای شفافیت آحاد جامعه اشاره کرد و افزود: خرید راهبردی خدمات سلامت یکی از اهداف بیمه سلامت بوده و سازمان با مراکزی که بهترین خدمات را با کمترین هزینه ارائه می‌دهند، قرارداد می‌بندد.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام استقرار راهنمایی‌های بالینی را از دیگر اهداف کلان بیمه سلامت عنوان و تصریح کرد: در راستای تحقق این هدف، دستوالعملی توسط وزارت بهداشت تدوین شده که از درمان سلیقه‌ای توسط پزشکان، ایجاد خطا و صرف هزینه فراوان جلوگیری می‌کند.

وی از استقرار کامل سازمان الکترونیک در راستای صرفه‌جویی در زمان، مکان و ارائه بهترین خدمات به شهروندان خبر داد و بیان کرد: در راستای تحقق این امر نسخه‌نویسی الکترونیکی، استقرار سامانه تبادل پرونده و اسناد به‌صورت الکترونیکی، استحاق سنجی، سامانه تائید اینترنتی خدمات و سامانه الکترونیکی اسناد متفرقه راه‌اندازی شده است.

رحیمی‌با اشاره به نسخه‌نویسی الکترونیکی یادآور شد: نسخه‌نویسی الکترونیکی در همه شهرستان‌ها و مراکز اجرا شده اما به‌دلیل مشکلات سامانه و زیرساخت‌ها این امر الزامی‌نیست و کرمان به عنوان پایلوت انتخاب شده و ایلام دومین استان کشوری و موفق در این بخش است.

وی پرداخت‌های تقویتی، استفاده از پتانسیل‌های بخش خصوصی، وجود نیروهای توانمند در سازمان بیمه سلامت استان، همکاری نزدیک با طرف قرارداد و همراهی صمیمی‌مردم با مراکز ارائه خدمات را از دلایل موفقیت استان ایلام در مورد نسخه‌نویسی الکترونیکی عنوان کرد.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام اظهار کرد: استقرار سامانه تبادل پرونده و اسناد به‌صورت الکترونیکی از نیمه دوم آبان در سراسر کشور اجرا می‌شود.

وی استحقاق‌سنجی را جزو نخستین سامانه‌های اجرای استان خواند و گفت: با استفاده از شماره ملی هویت و نوع بیمه فرد مشخص شده و از همپوشانی با بیمه‌های دیگر جلوگیری کرده و از ابتدای اجرای آن (سال گذشته) تاکنون ۱۱۰ هزار نفر که همزمان از بیمه سلامت و دیگر بیمه پایه استفاده کردند، شناسایی و از بیمه سلامت حذف شدند.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام پوشش اجباری بیمه سلامت را از دیگر اهداف کلان این سازمان عنوان کرد و گفت: از ابتدای هفته بیمه سلامت امسال سازمان بیمه سلامت ملزم به اجرای پوشش اجباری بیمه سلامت شده و هر فردی باید دفترچه بیمه پایه (بیمه سلامت، تامین اجتماعی و نیروهای مسلح) دریافت کند.

وی افزود: سازمان بیمه سلامت با استفاده از آزمون وسع‌سنجی و از طریق سامانه رفاهی دفترچه را در اختیار افراد تحت پوشش قرار می‌دهد.

رحیمی  تصریح کرد: بر اساس این سامانه افراد در دهک‌های سطح یک تا ۱۰ قرار گرفته و افراد جزو دهک ۱ تا ۳ اقشار کم‌درآمد جامعه محسوب و دفترچه و خدمات رایگان دریافت کرده و افراد دهک ۴، ۵۰ درصد حق بیمه و افراد دهک ۵ به بالا باید حق بیمه را به‌صورت کامل پرداخت کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام ایجاد خریدار واحد، تامین منابع پایدار، کارایی و بهره‌وری، مشارکت در استقرار پزشک خانواده، رفع و جلوگیری از هم‌پوشانی‌های جدید، اطلاع‌رسانی کارآمد و ارتقاء سطح آگاهی عمومی‌از طریق رسانه‌ها را از دیگر اهداف کلان سازمان بیمه سلامت بیان کرد.

انتهای پیام/ح

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند