طرح پوشش اجباری بیمه سلامت تا فروردین سال آینده ادامه دارد

نوامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، رسول خزینی ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهارکرد: طرح اجباری بیمه سلامت از ۱۳ آبان ماه شروع شده و افراد باید در مدت ۶ ماه به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند تا پوشش بیمه سلامت برای افراد فاقد پوشش بیمه‌ای فراهم شود.

وی افزود: در این طرح، افراد فاقد بیمه و سایر بیمه شدگان بیمه سلامت هم براساس آزمون وسع توسط وزارت رفاه ارزیابی می‌شوند.

خزینی از دهک بندی بیمه شدگان در این طرح خبرداد و با بیان اینکه افرادی که در دهک‌های یک تا سه قرار می‌گیرند، دولت همچون سابق سهم بیمه آنها را پرداخت خواهد کرد، اضافه کرد: افرادی که در دهک چهارم قرار می‌گیرند، باید ۵۰ درصد حق بیمه سالانه معادل سالانه ٢٩٠ هزار و ۴٠٠ تومان را پرداخت ‌کنند.

وی بیان کرد: کسانی که جایگاه آنها دهک پنج تا ۱۰ دسته بندی شوند باید ۱۰۰ درصد حق بیمه را به میزان ۵۸۰ هزار و ۸۰۰ تومان به ازای یک سال پرداخت کنند.

خزینی گفت: تاکنون ۱۲ هزار و ۹۹۹ گلستانی برای پوشش بیمه سلامت اجباری مراجعه و ثبت نام آن‌ها انجام شده است.

وی بیان کرد که افراد تا ۳۱ فروردین ۹۹ فرصت دارند که به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند در غیراینصورت باید ۱۰ روز انتظار را سپری کنند.

خزینی گفت که یک میلیون و ۱۰۰ هزار بیمه شده سلامت در گلستان وجود دارد و افراد می‌توانند از طریق سامانه ۱۶۶۶ اطلاعات لازم را کسب کنند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند