طرح پرونده الکترونیک بیمه شدگان در تامین اجتماعی قشم پایان یافت‌

ژانویه 21, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قشم، عباس اکبری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اجرای فاز اول طرح پرونده الکترونیکی بیمه شدگان از ۲ سال گذشته آغاز گردیده و برای بیمه شدگان جدید از همان ابتدا پرونده الکترونیک تشکیل می‌شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون عملیات اجرایی فاز توسعه‌ای این طرح در جزیره قشم خاتمه یافته و تمامی‌پرونده‌های گذشته مربوط به بیمه شدگان تامین اجتماعی که به صورت کاغذی بود اسکن شده و محتویات آن بصورت مکانیزه و سیستمی‌در دسترس است.

اکبری با بیان اینکه الکترونیکی شدن پرونده‌‎های تامین اجتماعی مزایای فراوانی دارد، افزود: سهولت دسترسی به اطلاعات بیمه شدگان در سراسر کشور و حذف بسیاری از کارهای غیرضروری از جمله این مزایا به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، الکترونیکی شدن پرونده‌ها بستر مناسبی را برای ارائه خدمات غیرحضوری فراهم کرده است.

رئیس تامین اجتماعی قشم وجود اوراق و اسناد متنوع در پرونده‌های بیمه شدگان را عامل پیچیدگی در اجرای این طرح دانست و اضافه کرد: هم اینک اطلاعات پرونده‌های بیمه شدگانی که در بایگانی‌ نگهداری می‌شد در سیستم ذخیره شد.

اکبری عنوان کرد: بیش از ۳۶ هزار پرونده فنی بیمه شدگان در این سازمان موجود است و این پرونده‌ها به طور میانگین دارای ۵۰ برگ هستند که به معنی وجود حدود ۲ میلیون سند است.

وی گفت: حفظ این اسناد که از سنوات طولانی در بایگانی‌ها نگهداری می‌شوند باعث بروز مشکلاتی نظیر اشغال فضای زیاد، پیچیدگی گردش کار، عدم استفاده بهینه از نیروی انسانی و…. شده که با الکترونیکی‌سازی شاهد افزایش بهره‌وری در این زمینه خواهیم بود.

انتهای پیام/۷۵۵۸/ش

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند