طرح نسخه الکترونیکی در ۳ شهرستان استان بوشهر اجرا شد

اکتبر 12, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دیلم، پرویز رمضانی ظهر امروز در نشست بررسی اجرای نسخه الکترونیکی در دیلم با اشاره به اجرای این طرح در دیلم اظهار داشت:با اجرای طرح نسخه الکترونیکی در مراجعات به بخش سرپایی مراکز درمانی طرف قرارداد نیز دیگر نیازی به دفترچه نیست و بیمه شده با ارائه شماره ملی خود می‌تواند خدمات درمانی دریافت کند.

وی بیان کرد: این طرح مزایای زیادی دارد و به‌صورت مکانیزه و هوشمند است و از دوباره کاری و تداخل دارویی جلوگیری می‌کند.

رمضانی با اشاره به اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در شهرستان‌های گناوه، دیلم و دشتی تصریح کرد: در طرح به‌صورت آنلاین، فرآیند ارائه خدمات قابل رصد و کنترل است و در زمان ویزیت بیمار و تجویز دارو و خدمات، خیلی از ضوابط و قواعد و گایدلاین‌های بالینی اجرا می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به اینکه از اول مهرماه از پزشکان مجری برنامه، دیگر نسخه کاغذی تحویل نمی‌گیریم گفت: تاکنون ماهانه بیش از ۲ هزار نسخه الکترونیکی تجویز شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: بر اساس تکلیف قانونی از سوی مجلس و دولت، از ماههای آتی صرفاً افرادی که توان پرداخت حق بیمه ندارند به‌صورت رایگان تحت پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرند و تعیین میزان توانمندی افراد در مشارکت پرداخت حق بیمه نیز بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گذاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد بیمه شدگان این سازمان رایگان تحت پوشش هستند، افزود: از سال آینده بیمه شدگانی که تحت پوشش هستند نیز مورد ارزیابی وسع قرار گرفته و بر اساس توانایی مالی افراد باید حق بیمه را پرداخت کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به وضعیت پرداخت‌های بیمه سلامت به موسسات تشخیصی درمانی طرف قرارداد در استان گفت: با اینکه امسال با وجود مشکلاتی که در تامین منابع مالی وجود داشت تا الان در پرداخت مطالبات  امسال به روز هستیم.

انتهای پیام/ز/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند