طرح بیمه همگانی بافت‌های فرسوده بندرعباس مورد بررسی اعضا شورای شهر قرار گرفت

ژانویه 13, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس جلسه رسمی‌فوق العاده ۱۵۳شورای اسلامی‌شهر بندرعباس با دستورکار بررسی نحوه تعامل شهرداری و شورا با صنعت بیمه و ارائه طرح ابتیاع بیمه خسارت همگانی( زیان عمومی‌شهر) و بررسی و ارائه اجرای بیمه نامه تضمین کیفیت در ساختمانها به عنوان الزام صدور پروانه و پایان کار با حضور رئیس شورای هماهنگی بیمه‌ای استان و رئیس سازمان نظام مهندسی استان هرمزگان برگزار شد.

رضا حیدری زاده در نطق پیش از دستور اظهار داشت: در مصوبه شورای اقتصاد آزاد راه بندرعباس به بندر شهید رجایی تعریف شده بود که عوارضی از تردد کنندگان دریافت شود اما با تلاش مسئولین این مصوبه برای پلاک‌های ۸۴ و ۸۵ لغو شد.

وی افزود: چند روزی است پیامک برای مردم ارسال می‌شود و از مردم می‌خواهند که مبالغی را پرداخت کنند درحالی که  مردم بندرعباس و روستاهای اطراف هر روز از این مسیر رد می‌شوند و از کجا باید این مبلغ را بیاورند.

حیدری زاده بیان کرد: تقاضامند هستیم که شورای اسلامی‌شهر از مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان دعوت کنند و تذکر دهند چرا که مردم از پرداخت این هزینه‌ها دچار زحمت می‌شوند.

پس از نطق حیدری زاده جلسه با توضیحات کیانوش جهانبخش وارد دستور کار شد.

حیدر شعبانی مدیرکل بیمه ایران و رئیس شورای هماهنگی بیمه‌ای استان اظهار داشت: شرکت‌های بیمه‌گر با حق بیمه ناچیزی که مطالبه می‌کنند می‌توانند تعهدات خودشان را انجام دهند و در زلزله بستک خود بیمه ایران چک‌های خسارت را ۳ روزه پرداخت کرد.

وی افزود: زمان زیان همگانی، همه آشفته هستند اما اگر پوشش بیمه‌ای مناسبی داشته باشند می‌توانند خسارت‌های خود را جبران کنند و از آشفتگی خارج شوند.

رئیس شورای هماهنگی بیمه‌ای استان هرمزگان بیان کرد: با توجه به اینکه هر کدام از ما مسئولیت‌هایی داریم باید حق مردم را بگیریم و می‌توانیم بایک مبلغ ناچیزی اوضاع مردم را در بحران‌ها بهبود ببخشیم تا کرامت مردم حفظ شود.

وی افزود: ما جاهایی را که زیان ۱۰۰ درصد ببینیم و جاهایی که هیچ گونه خسارت نبینیم را بیمه نمی‌کنیم و بخاطر حس نوع دوستی و با رایزنی‌ها تصمیم گرفته‌ایم که بافت فرسوده بندرعباس را تحت پوشش قرار دهیم.

رضا حیدری زاده عضو شورای شهر بندرعباس در این جلسه اظهار داشت: با توجه به بارندگی‌های اخیر طبیعتا نگاه به بافت‌های فرسوده شهر بندرعباس نقطه امیدی است و شاید بسیاری از آن‌ها قابلیت پرداخت حق بیمه را نداشته باشند.

وی افزود: با رفع ابهامات طرح می‌توان تضمینی را برای مردم ایجاد کرد و ما با تمرکز بر روی سیل، زلزله و آتش سوزی می‌توانیم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

حیدری زاده بیان کرد: می‌توانیم در بودجه سال ۹۹ این مسائل بیمه‌ای را ببینیم تا مشکلات شهروندان را در مواقع زیان همگانی به حداقل برسانیم.

اخشابی کارشناس بیمه نیز در جلسه اظهار داشت: ما بیمه‌ای تحت عنوان زیان همگانی نداریم اما هر کس می‌تواند بیمه نامه‌ای را بخرد که اگر در محدوده دور یا نزدیک اتفاقی افتاد پاسخگو باشد.

وی عنوان کرد: بهترین بیمه نامه‌ای که می‌توان گرفت بیمه آتش سوزی است و از تعهدات آن می‌توان در مواردی مانند سیلاب هم به مردم خدمات داد.

اخشابی بیان کرد: قرار بر این است که اگر حادثه‌ای در شهر بندرعباس رخ داد شرکت‌های بیمه‌ای جایگزین شهرداری بندرعباس شوند و خسارت‌های مردم را پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: مامی‌توانیم یک توافق بکنیم برای سرمایه‌های ثابت هم در قالب سازه و هم در قالب سرمایه و نظر بیمه مرکزی را فراهم کنیم تا بتوانیم یک پوشش عمومی‌برای شهر ایجاد کنیم.

رستمی‌معاون مالی شهرداری بندرعباس در این جلسه اظهار داشت: در صورتی که طرح بیمه کردن شهر بندرعباس به تصویب شورای اسلامی‌شهر بندرعباس برسد ما بودجه آن را در برنامه بودجه سال آینده لحاظ خواهیم کرد.

حسین پور معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس نیز عنوان کرد: ابهاماتی در طرح وجود دارد و تشخیص اینکه در بافت فرسوده صرف چه املاکی را معرفی کنیم کار سخت می‌شود.

وی بیان کرد: پوشش بیمه‌ای کل شهر منطقی تر است و برای خود بیمه هم شاید به صرفه نباشد که فقط مناطق در حال خطر را بیمه کند.

حسین پور اظهار داشت: خوشبختانه منطقه یک و دو شهر بندرعباس به روز هستند و بیشتر بافت فرسوده در منطقه ۳ وجود دارند و آماری هم از مناطق در دست وجود دارد که به بیمه ارائه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کل سطح شهر را در حد ۱۰۰ هزار واحد بدانید که اکثر آن را خانه‌های آپارتمانی تشکیل می‌دهد که ممکن است در یک عرصه کوچک ۲۰ واحد باشد اما آن ۴۳ درصد که بافت فرسوده می‌باشد از لحاظ تعداد واحد خیلی بالا نیستند ولی چون ویلایی هستند عرصه بیشتری را اشغال کرده‌اند.

رضایی رئیس سازمان نظام مهندسی استان هرمزگان نیز در این نشست بر لزوم اینکه باید کل ساختمان‌های شهر زیر نظر سازندگان دارای صلاحیت برده شود تاکید کرد.

به گزارش تسنیم، طرح بیمه همگانی شهر بندرعباس برای بررسی‌های بیشتر و تدوین نهایی از دستور خارج شد تا در موعد دیگری به تصویب برسد.

انتهای پیام/۸۶۴

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند