طرح  آزمایشی نسخه‌نویسی الکترونیک در فارس اجرا می‌شود

نوامبر 1, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، مسعود مشایخی عصر امروز  با حضور در همایش هفته بیمه سلامت در شیراز ضمن اشاره به توسعه خدمات پزشکی و درمانی اظهار داشت: با قانون بیمه خدمات درمانی در سال ۱۳۷۳ به نوعی همه آحاد جامعه توانستند از خدمات درمانی بیمه استفاده کنند درحالی که تا قبل از آن فقط افرادی می‌توانستد بیمه درمانی داشته باشند که عضو یکی از صندوق‌ها باشند.

وی با بیان اینکه بدون تکلیف این قانون افراد امکان استفاده از بیمه درمانی نداشتند، گفت: امروز بیش از نیمی‌از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه همگانی بیمه سلامت هستند و بیمه شده تلقی می‌شوند و برای افراد تحت پوشش در سراسر کشور ارتقای کیفیت خدمات متناسب با فناوری روز مد نظر است.

مدیرکل نوسازی و تحول اداری سازمان بیمه سلامت  با اشاره به توصیه سازمان جهانی بهداشت در رابطه با اینکه نباید منابع پایدار  را به دولت‌ها گره بزنیم ، بیان کرد:  چنانچه منابع بیمه به دولت گره بخورد، پایداری نخواهیم داشت  و در  همین راستا به سمت تامین منابع پایدار حرکت  می‌کنیم.

مشایخی افزود: تمام نظام‌های سلامت به این نتیجه رسیده‌اند که برای کنترل رفتار مردم و مصرف بی‌رویه دارو بیمه رایگان نباشد در عین حال نباید سهم بیمه شده از دارو صفر باشد و گرچه امروز ه صورت بالقوه همه کشور بیمه است اما برخی افراد برای دریافت بیمه  اقدام نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه امروز تمام ایرانی‌ها بیمه شده‌اند و آنهایی که دفترچه نگرفته‌اند ظرف مدت۲۰ دقیقه دفترچه دریافت می‌کنند، گفت: سالانه ۲۰ میلیون دفترچه در سازمان بیمه سلامت  چاپ می‌شود و اگر سامانه نسخه نویسی کامل شود تاثیر بسیاری از نظر زیست محیطی و کاهش خطای نسخه نویسی دارد.

اجرای طرح  پایلوت  نسخه‌نویسی، تبادل اسناد  و ارجاع الکترونیک در فارس

همچنین مدیرکل بیمه سلامت فارس از اجرای ۴ پروژه تبادل الکترونیک اسناد، نسخه نویسی الکترونیک، احقاق سنجی و ارجاع الکترونیک در ۶ استان و فارس به صورت پایلوت  خبرداد. فرهاد لطفی در این همایش اظهار داشت: از ۵۴ بیمارستان در ۵ دانشگاه علوم پزشکی استان بیشترین تعداد بیمارستان در بین استان‌های پایلوت داریم  و با این وجود پروژه تبادل الکترونیک اسناد به خوبی پیش رفته است. 

وی گفت: درحالی ۳۰ هزار پرونده بستری موقت در استان داریم که با پرونده الکترونیک نیاز نیست که بیمارستان‌ها اسناد را برای ما ارسال کنند و در زمان کمی‌اسناد پذیرش و رسیدگی می‌شود همچنین در نسخه‌نویسی الکترونیک اقدام به حذف دفترچه‌ها کردم که این طرح در شهرستان  فیروزآباد انجام شده است.

لطفی خاطرنشان کرد: در دو پروژه ارجاع الکترونیک که با همکاری دانشگاه‌ها انجام می‌شود و پروژه احقاق سنجی هم نیز درحال انجام است و در مجموع تلاش می‌شود به سمتی برویم که افراد فقط دارای یک نوع بیمه باشند چراکه این موضوع می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. 

۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هیچ گونه حق بیمه‌ای پرداخت نمی‌کنند

وی بااشاره به تداوم پرداختی بیمه سلامت گفت:  در خصوص  داروخانه‌ها تا هفته آینده تا پایان مرداد ماه تسویه می‌شود  و پزشکان خانواده شهری تا شهریورماه پرداخت شده است همچنین مراکز دانشگاهی تا خرداد تسویه و تیر تا ۷۰ درصد  پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین بیمارستان‌هایی که مشکل داشتند در مرداد ماه پرداخت خوبی داشتیم و بخش خصوصی تا تیرماه پرداخت شده است و تا هفته آینده تا مرداد ماه پرداخت می‌شود.

به گفته لطفی در استا ن فارس بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر معادل ۵۵ درصد جمعیت استان بیمه سلامت هستند که ۲ میلیون و۲۰۰ هزار نفر هیچ گونه حق بیمه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

انتهای پیام/ ع

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند