ضریب نفوذ صنعت بیمه را مطابق با برنامه افزایش خواهیم داد

ژانویه 17, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سندیکای بیمه‌گران، سیدمحمد کریمی‌در سومین گردهمایی سراسری هیات رئیسه شورای هماهنگی استان‌ها که با حضور هیات عامل بیمه مرکزی برگزار شد، گفت: تمامی‌اعضای شوراها فرماندهان میدانی هستند  که با رهبری و فرماندهی رئیس کل بیمه مرکزی ضریب نفوذ صنعت بیمه را به عدد مورد نظر در برنامه توسعه کشورخواهند رساند.

وی افزود: سندیکا توقع ندارد که بیمه مرکزی کارحاکمیتی و نظارتی خود را انجام ندهد، بلکه برای پرکردن ضریب نفوذ بیمه تمام اعضای صنعت بیمه باید بایکدیگر درتعامل باشند؛ به نحوی که همه خانواده صنعت بیمه باید در تعامل بایکدیگر بوده و با اصل رعایت وحدت، کارها را به خوبی هدایت کرده و به جلو ببرند.

کریمی‌اظهار داشت: در حال حاضر سندیکای بیمه گران دارای هیات رئیسه و شورای بسیار آماده و ریزبین است  که تصمیمات خوبی را گرفته و به مرحله اجرا در آورند؛ ضمن اینکه در چندروز گذشته مصوبات بسیار خوبی تصویب شده که زمینه ای برای ساماندهی هرچه بهتر صنعت بیمه خواهد بود.

وی افزود: در روز معارفه به رئیس کل بیمه مرکزی گفتم که در آینده از سوی سندیکا ترتیباتی اتخاذ می‌شود که از بابت عملکرد شرکتهای بیمه نگرانی برای نهاد ناظر وجود نداشته باشد؛ زیرا مدیران عامل خود ضمانت اجرایی مصوباتی را که در شورای عمومی‌تصویب می‌شود، تضمین خواهند کرد.

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران بیان کرد: در ۴۰ روز اخیر در حدود ۱۷ انتخابات شوراها در سراسر کشور برگزار شد و برحسب شایسته سالاری رئیس، نائب رئیس و دبیر انتخاب شدند.

کریمی‌با بیان اینکه خروجی و جمع بندی پنل‌های اجرا شده دراین گردهمایی به صورت یک جزوه  در اختیار اعضای شوراهای هماهنگی قرارخواهد گرفت گفت: مهمترین عامل در اتحاد یک تشکل، دوست داشتن همدیگر و در تعامل بودن با یکدیگر است.

وی افزود: درست است که از شرکت‌های مختلفی هستید اما با دوست داشتن یکدیگر کارهای صنعت خود به خود خوب پیش خواهد رفت و اخلاق حرفه نیز نهادینه می‌شود.

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران اینگونه توضیح داد: با تعامل با یکدیگر، نرخ‌‌های غیرفنی از بین رفته و هیچ بیمه گذاری نمی‌تواند از شرکت بیمه ای سوء استفاده کند.

کریمی‌اظهار داشت: صنعت بیمه باید از توسعه پرتفو به سمت سود هدایت شود و در این میان، بهتر است به جای توسعه پرتفو به فکر به دست آوردن سود بیشتر باشید تا سهامداران و مدیران هم راضی بوده و کار توسعه پیدا کند.

وی ضمن بیان اینکه با بازار فعلی صنعت بیمه نمی‌شود به ضریب نفوذ ۷ رسید، گفت: با وجود حوادث غیر مترقبه زیادی که در کشور اتفاق می‌افتد هیئت رئیسه استان‌ها باید به سراغ مقامات استانی مانند فرمانداران، استانداران و ائمه جمعه رفته، مسئولان استانی می‌توانند با بیان کردن موضوع بیمه در سخنرانی‌های خود کمک بزرگی به این صنعت کنند.

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران تصریح کرد:  سندیکا در امور بین الملل هم فعال شده است و در ارتباط با حوادث غیرمترقبه و خصوصا بیمه نامه‌های زندگی فعالیت‌هایی برای الگو برداری از کشورهای خارجی انجام داده و به زودی جمعی از مدیران برای آموزش به خارج از کشور اعزام خواهند شد.

کریمی‌با توضیح اینکه ارتباط و تعامل با دستگاه قضایی و پلیس کمک بزرگی برای صنعت بیمه خواهد بود گفت: تعامل با این دو نهاد در ارتباط با جلوگیری از تخلف و تقلب خیلی کارساز خواهد بود.

وی اظهار کرد: نیاز داریم تفاهمی‌بین آموزش و پرورش و بیمه مرکزی صورت گیرد تا بحث بیمه در کتاب‌های آموزشی مطرح شود و از دوره کودکی  افکار لزوم توسعه بیمه درجامعه شکل بگیرد.

دبیرکل سندیکای بیمه گران اظهار داشت: بحث مطالبه گری در استان‌ها را جدی گرفته و  با دعوت از مسئولین و مقامات استانی درجلسات شوراها می‌توانید از آنها مطالبه گری کنید؛ زیرا شما به عنوان بخش خصوصی مطالبه گرهستید .

کریمی‌گفت: صنعت بیمه در سال ۹۷ فقط در بخش خسارت ۳۰ هزارمیلیارد تومان پرداخت کرده است؛ یعنی به اندازه یک دولت به جامعه خدمات می‌دهد و خانواده‌های بسیاری را نجات داده  است.

وی تصریح کرد: برای تنظیم قرارداد با  بیمه گذاران بزرگ و مراکز درمانی به صورت گروهی اقدام کنید و با همکاری هم موفق ترخواهید بود و برخی از ریسک‌ها را درقالب کنسرسیوم پوشش دهید که منجر به افزایش سود بیشتر و همچنین افزایش پرتفو خواهد شد.

دبیرکل سندیکای بیمه گران افزود: درجلسات شوراهای هماهنگی از شبکه فروش وانجمن‌های صنفی نمایندگان دعوت کرده و به سخنان آنها گوش دهید ارتباط با شبکه فروش را گسترش دهید.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند