ضریب نفوذ بیمه در هر سال چقدر رشد می‌کند؟

دسامبر 2, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حمید کردبچه صبح امروز (سه شنبه) و در اولین روز از بیست و ششمین دوره همایش بیمه و توسعه که با حضور غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی و عادل منیر دبیرکل “فیر” در دانشگاه الزهرا (س) در حال برگزاری است، با بیان این مطلب افزود: صنعت بیمه علاوه بر نقش آفرینی در صنایع مالی و واسطه گری، تنها صنعتی است که در پوشش ریسک هم نقش آفرینی می‌کند.

وی افزود: رشد ٨ درصدی ضریب نفوذ بیمه در ایران به معنای واقعی مایه مباهات است زیرا اقتصاد ایران به قیمت ثابت به دلایل مختلف از جمله تحریم و رکود در ۱۰ سال گذشته رشدی یک درصدی داشته است.

رئیس پژوهشکده بیمه همچنین سهم صنعت بیمه از تولید ناخالص جهانی را ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: پیش بینی‌های بسیار درخشانی درباره آینده صنعت بیمه وجود دارد زیرا جوانع و ریسک‌ها در حال پیچیده تر شدن هستند.

کردبچه تصریح کرد: در طول یک دهه گذشته ضریب نفوذ بیمه از حدود ۱٫۲ به ۱٫۳۸ در سال ۱۳۹۷ رسیده است یعنی از رشد سالانه حدود ۸ درصد برخوردار بوده است. رییس پژوهشکده بیمه تصریح کرد: مقایسه ضریب نفوذ بیمه کشور با میانگین جهانی که حدود ۶ درصد است و یا مقایسه آن با کشورهایی مانند کره جنوبی که حدود ۱۲ درصد است نشان دهنده وضعیت این چندان رضایت بخش و البته ظرفیت بالقوه عظیمی‌است که در صنعت بیمه کشور وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه با فرض تداوم نرخ رشد سالانه یک دهه گذشته ضریب نفوذ بیمه تحقق هدف برنامه ششم که رسیدن به ضریب نفوذ ۷ درصد در سال ۱۴۰۰ است محقق نخواهد شد افزود: ضریب نفوذ بیمه در سال ۱۴۰۰ حداکثر ۲٫۷ درصد خواهد بود و به عبارت دیگر صنعت بیمه اگر بخواهد بر اساس الگوی رشد یک دهه قبل خود حرکت کند برای رسیدن به میانگین عملکرد جهانی و هدف ۷ درصدی ضریب نفوذ بیمه باید حداقل ۱۵ سال منتظر بماند.

گفتنی است، همایش بیمه و توسعه در صدد بررسی چالش‌ها و راهکارهای افزایش ضریب نفوذ بیمه در دو روزه پیاپی است هم اکنون این همایش در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند