ضریب نفوذ بیمه در سال ۱۴۰۰ حداکثر ۲.۷ درصد خواهد شد

دسامبر 2, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، حمید کردبچه، در اولین روز از بیست و ششمین دوره همایش بیمه و توسعه با اشاره به نرخ‌های رشد سالانه ضریب نفوذ صنعت بیمه گفت: آنگونه که پیش‌بینی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد، ضریب نفوذ صنعت بیمه تا سال ۱۴۰۰، حداکثر ۲.۷ درصد است و اگر قرار باشد که به میانگین ضریب نفوذ ۷ درصدی دست یابیم، باید پانزده سال منتظر بمانیم.

رئیس پژوهشکده بیمه افزود: رشد ٨ درصدی ضریب نفوذ بیمه در ایران نکته‌ای شایان توجه است؛ این در حالی است که اقتصاد ایران با مسائل و مشکلات زیادی از جمله تورم و رکود طی ده سال گذشته روبرو بوده است و تحریم‌ها نیز به مشکلات افزوده است.

وی تصریح کرد: سهم صنعت بیمه از تولید ناخالص جهانی حدود ۵ هزار و ٢٠٠ میلیارد دلار است که بر این اساس، پیش بینی‌های بسیار درخشانی درباره آینده صنعت بیمه وجود دارد؛ زیرا جوانع و ریسک‌ها در حال پیچیده تر شدن هستند.

به گفته کردبچه، در طول یک دهه گذشته ضریب نفوذ بیمه از حدود ۱.۲ به ۱.۳۸ در سال ۱۳۹۷ رسیده است که این به معنای رشد سالانه حدود ۸ درصدی بوده است؛ این در حالی است که مقایسه ضریب نفوذ بیمه کشور با میانگین جهانی که حدود ۶ درصد است و یا مقایسه آن با کشورهایی مانند کره جنوبی که حدود ۱۲ درصد است، نشان دهنده وضعیت نه چندان رضایت بخشی است؛ اگرچه نشان هم می‌دهد که ظرفیت بالقوه عظیمی‌است که در صنعت بیمه کشور وجود دارد.

وی اظهار داشت: با فرض تداوم نرخ رشد سالانه یک دهه گذشته ضریب نفوذ بیمه تحقق هدف برنامه ششم که رسیدن به ضریب نفوذ ۷ درصد در سال ۱۴۰۰ است محقق نخواهد شد؛ به این معنا که ضریب نفوذ بیمه در سال ۱۴۰۰ حداکثر ۲.۷ درصد خواهد بود.

کردبچه گفت: به عبارت دیگر صنعت بیمه اگر بخواهد بر اساس الگوی رشد یک دهه قبل خود حرکت کند برای رسیدن به میانگین عملکرد جهانی و هدف ۷ درصدی ضریب نفوذ بیمه باید حداقل ۱۵ سال منتظر بماند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند