ضرورت بررسی موانع ایجاد دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در کشور

اکتبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، هیئت مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران در جلسه ای با محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی به بیان پاره ای از مشکلات فیزیوتراپیست‌ها پرداختند.

عدم اجرای شرح وظایف مقطع پایه رشته فیزیوتراپی به رغم مصوبه آن، بازنگری ضرایب رشته فیزیوتراپی، پذیرش فراگیر از مقطع کارشناسی و ارشد به دکترای حرفه ای ، لزوم تعیین مرزبندی بین رشته ای مبتنی بر استانداردهای جهانی و ضوابط علمی‌و حرفه ای، مشارکت و حمایت سازمان نظام پزشکی در برگزاری کنگره‌ها و سمینارها و همچنین تشکیل معاونت امور توانبخشی در چارت تشکیلاتی وزارت بهداشت و همچنین مشارکت و حمایت نظام پزشکی از رشته فیزیوتراپی در چالش‌های صنفی حرفه ای با سازمان‌های بیمه گر از اهم مشکلات و معضلات مطرح شده از سوی هیئت مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران بود.

محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی پس از استماع معضلات و مشکلات این رشته با اشاره به اینکه باید جهت حل مشکلات ابتدا موانع را شناخته و در همان مسیر به رفع آنها بپردازیم، گفت: در امر ارتقاء سطح پایه آموزش رشته فیزیوتراپی به دکترای حرفه ای، بررسی موانع موجود در اجرا از ضروریات موضوع است.

وی افزود: باید مقدمات تنظیم تفاهم نامه سازمان نظام پزشکی با انجمن فیزیوتراپی نیز با تاکید بر همکاری در موضوع آموزش همگانی فراهم شود.

ظفرقندی ادامه داد: انجمن فیزیوتراپی موضوع افزایش نمایندگان لیسانسیه‌های پروانه دار در شورای عالی نظام پزشکی را با مساعدت این سازمان پیگیری کرده و تعارضات بین رشته ای را با ارائه مستندات قوی در کمیسیون تعیین حدود و صلاحیت حرفه ای مطرح نماید.

وی افزود: در جهت تامین عدالت باید تلاش‌ها در این جهت باشد تا کتاب تعیین ارزش نسبی خدمات سلامت بدون تغییر اعمال شود و همگان نیز بر این امر تمکین کنند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه نظام پزشکی در راستای عدم دخالت افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی و درمانی از طریق وزارت بهداشت و معاونت درمان وزارتخانه پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد، تصریح کرد: سازمان نظام پزشکی بر رعایت حقوق شهروندی اعضا بویژه در امر حق انتخاب شدن و انتخاب کردن در تشکل‌های صنفی تاکید دارد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند