صنایع معدنی جنوب استان کرمان، چشم انتظار آمدن برق!

دسامبر 28, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/کرمان رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان با بیان اینکه ۱۴ کارخانه کنسانتره کرومیت در جنوب استان تعریف شده که در فاریاب، اسفندقه و … به دلیل عدم وجود پست برق فعال نشده اند، گفت: این در حالی است که از مجموع بیش از ۴۰۰ هزار تن کرومیتی که از کشور صادر می‌شود، ۳۰۰ هزار تن معادل ۷۰ درصد آن مربوط به جنوب کرمان است و به دلیل عدم وجود کارخانه‌های فرآوری، این ماده معدنی خام صادر می‌شود.

“مسلم مروّجی” شامگاه دوشنبه نهم دیماه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با حضور وزیر نیرو اظهار کرد: ۵۰ طرح صنایع معدنی در جنوب استان آغاز شده که تاکنون پیشرفت بالای ۶۰ درصد دارند که با اتمام آنها تا پایان سال آینده بیش از ۲۰۰۰ نفر مشغول به کار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات این پروژه‌ها، تامین آب و برق است، افزود: کارخانه کنسانتره آهن و مس کاتد در ساردوئیه آماده افتتاح است اما به دلیل اینکه پست برق در منطقه وجود ندارد، غیرفعال مانده اند.

مروّجی تصریح کرد: در شهرستان قلعه گنج و در بخش رمشک(که منطقه محروم است) کارخانه کنسانتره مس تعریف شده و آماده افتتاح است اما به دلیل اینکه تامین برق صورت نگرفته، با مشکل مواجه شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان با بیان اینکه ۱۴ کارخانه کنسانتره کرومیت در جنوب استان تعریف شده که در فاریاب، اسفندقه و … به دلیل عدم وجود پست برق فعال نشده اند افزود: این در حالی است که از مجموع بیش از ۴۰۰ هزار تن کرومیتی که از کشور صادر می‌شود، ۳۰۰ هزار تن معادل ۷۰ درصد آن مربوط به جنوب کرمان است و به دلیل عدم وجود کارخانه‌های فرآوری، این ماده معدنی خام صادر می‌شود.

مروجی تصریح کرد: در طرح‌های صنعت و معدن جنوب مجوزها صادر و سرمایه گذار کار را آغاز کرده اما در تامین برق مانده ایم.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند