صرفه‌جویی در هزینه‌ها با الکترونیکی شدن نسخه‌های پزشکی محقق شد

اکتبر 21, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود مشایخی ظهر چهارشنبه در همایش بزرگداشت هفته بیمه سلامت در استان بوشهر اظهار داشت: سالانه ۲۰ میلیون دفترچه در سازمان بیمه سلامت چاپ می‌شود که با احتساب جلد شمار برگ‌های این دفترچه به حدود ۶۰ برگ می‌رسد.

وی تصریح کرد: این ۲۰ میلیون دفترچه سالانه علاوه بر حجم عملیات بالا برای ثبت، انبار و نگهداری آن‌ها تنها ۱۲ میلیارد ریال هزینه تأمین کاغذ دارد که با اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک این هزینه حذف‌شده است.

نسخه‌نویسی الکترونیکی از وقوع خطاهای تجویز نیز جلوگیری می‌کند

مشایخی با بیان اینکه امروز حوزه الکترونیک سلامت در حال تحول اساسی است که نسخه‌نویسی الکترونیکی یکی از این دستاوردهاست عنوان کرد: در نسخه‌نویسی کاغذی شاید تجویز برخی داروها نیاز به هشدارهایی داشته باشد که در این فرایند قابل‌تشخیص نباشد ولی نسخه‌نویسی الکترونیکی از وقوع خطاهای تجویز نیز جلوگیری می‌کند.

مدیرکل دفتر تحول اداری و نوسازی سازمان بیمه سلامت گفت: در قبال حجم بالای بیماران به پزشکان خطای تجویز پزشک اندک و غیرقابل‌اغماض است که با نسخه‌نویسی الکترونیک همین خطاهای اندک نیز اتفاق نمی‌افتد.

مشایخی ادامه داد: با تکمیل طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی اگر به واسطه شرایط بیمار و یا تداخل دارویی نیاز به هشدارهایی باشد نسخه‌نویسی الکترونیکی این هشدار را می‌دهد تا تجویز دارو خطا صورت نگیرد.

وی اظهار داشت: سلامت یکی از حوزه‌های مهم در حوزه اجتماعی است زیرا با ارتقا سلامت منجر به نشاط اجتماعی، سرمایه اجتماعی، عدالت اجتماعی و توسعه پایدار شاهد خواهیم بود.

در این همایش شماری از فعالان حوزه سلامت استان بوشهر تجلیل شدند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند