صدور مجوز دانشکده دندانپزشکی شاهرود/تسریع درساخت بیمارستان میامی

دسامبر 8, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی ظهر سه‌شنبه در مراسم افتتاح متمرکز پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به میزبانی سالن آمفی‌تئاتر بیمارستان بهار ضمن اشاره به پیگیری‌های جدی حسینی شاهرودی نماینده شاهرود و میامی‌در مجلس پیرامون ایجاد دانشکده دندانپزشکی شاهرود از صدور مجوز این دانشکده خبر داد و ابراز کرد: امروز طی یادداشتی به دکتر لاریجانی اعلام کردیم که موافقت اصولی با ایجاد این دانشکده با توجه به زیرساخت‌هایی که در شاهرود فراهم است، در همین شنبه آتی صادر شود.

وی بابیان اینکه روند ساخت بیمارستان میامی‌نیز تسریع خواهد شد، بیان کرد: درصدد هستیم تا مرکز درمانی کالپوش میامی‌به‌صورت شبانه‌روزی به بیماران و متقاضیان خدمات ارائه کند همچنین برای رادیوگرافی دندان و همچنین سونوگرافی نیز دستگاه‌های مورد نیاز شهرستان میامی‌تأمین و ارسال خواهد شد.

رفع نگرانی‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی‌در رابطه با نرخ منفی رشد جمعیت

وزیر بهداشت بابیان اینکه اورژانس عظیم شاهرود با بهترین کیفیت خدمات از امروز پذیرای متقاضیان و بیماران است، ابراز داشت: یکی از مزیت‌های این مرکز موضوع زایمان و خدمت‌رسانی فوری به بیماران است.

نمکی به افتتاح مرکز درمان ناباروری در شاهرود نیز اشاره داشت و ابراز کرد: این مرکز در ادامه سیاست‌های وزارت‌خانه درزمینهٔ رفع نگرانی‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی‌در رابطه با نرخ منفی رشد جمعیت احداث و توسط وزارت بهداشت تجهیز شده است. 

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به توسعه درمان و بهداشت در چهار دهه گذشته تاریخ انقلاب اسلامی، بیان کرد: قبل از انقلاب دچار به‌هم‌ریختگی شاخص‌های سلامت در سطح کشور بودیم به‌نحوی‌که مرگ‌ومیر کودکان در دوران قبل از انقلاب ۱۲۰ مورد به ازای هر یک‌هزار مورد زایمان بود درحالی‌که این امر به یک در ۱۱ تا ۱۳ هزار تولد رسیده است. 

پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون در کشور 

وزیر بهداشت بابیان اینکه پوشش واکسیناسیون در کشور نیز از ۲۵درصد در دوران طاغوت به ۱۰۰ درصد در عصر حاضر افزایش‌یافته است، بیان کرد: حذف سرخک در ایران به گواهی سازمان بهداشت جهانی یکی از دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان در ایران اسلامی‌محسوب می‌شود. 

نمکی بابیان اینکه برای درمان بیماری‌ها نیازمند عزم ملی است، بیان داشت: بسیاری از موارد امروز هستند که جامعه را تهدید می‌کنند اما راه درمانشان هم واکسیناسیون نیست، برای مثال امروز تصادفات جاده‌ای، مسائل قلبی و عروقی و یا فشارخون مواردی هستند که کاهش آن‌ها نیازمند عزمی‌ملی و همه‌جانبه است. 

وی بابیان اینکه در این راستا دولت نیز توانسته اقدامات خوبی را صورت دهد که طرح نظام سلامت از آن جمله است، ابراز کرد: این طرح توانست بار سنگینی از دوش بیماران بردارد و همچنین رسیدگی به بیماران صعب العلاج به بهترین نحو انجام می‌شود اما در مرحله دوم اصلاح نظام سلامت نیاز است تا تقویت زیرساخت‌های درمانی و بستری را در کشور شاهد باشیم. 

اجرای طرح پایش فشارخون ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر

وزیر بهداشت سیستم ارجاع، پزشک خانواده، نسخه الکترونیک، کنترل و پایش فشارخون و دیابت، بسیج ملی فشارخون و … را طرح‌هایی موفق دانست و تأکید کرد: ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در جریان طرح پایش فشارخون قرار گرفتند که نشان از موفقیت طرح داشت. 

نمکی بابیان اینکه طرح هر خانه یک پایگاه سلامت از دیگر اولویت‌های وزارتخانه است، بیان کرد: این طرح تا جامعه‌محور شدن سلامت از سوی وزارت بهداشت دنبال می‌شود که البته اولویت آن جامعه‌محور کردن آموزش‌های حوزه بهداشت و درمان به‌خصوص در بین خانواده‌ها است. 

وی به بروز برخی حواشی در درون استان سمنان که دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است اشاره کرد و گفت: مانند برخی نقاط دیگر کشور در این استان نیز مشکلاتی وجود داشت و سیگنال‌های منفی را نیز می‌دیدیم اما از روزی که من به وزارتخانه آمدم اعلام کردم که باید این کدخدا بازی‌ را جمع کرد و از سوی دیگر تأکید کردم که دانشگاه‌های کشور باید هویت مستقل داشته باشند در نتیجه احکام هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی شاهرود را جداگانه و مجزا صادر کردم.

وزارت بهداشت را با ۲۰ میلیارد تومان کسری تحویل گرفتم

وزیر بهداشت بابیان اینکه من وزیر بهداشت اصول گرایان، اصلاح طلبان، شیعیان، اهل تسنن و حتی زندانیان محکوم به اعدام هست، ابراز داشت: از روز اول که به این وزارت‌خانه آمدم با کوهی از مشکلات اقتصادی روبرو شدم با ۲۰هزار میلیارد تومان کسری منابع، این مجموعه را تحویل گرفتم که ۱۰هزار میلیارد تومان بدهی آن به بیمه‌ها مربوط می‌شد.

نمکی بابیان اینکه در چنین شرایطی موج نفس‌گیر آنفولانزای اخیر با تلاش کادر پزشکی و پرستاری کشور خوشبختانه مهار شد و من در مقابل تک‌تک این عزیزان زانوزده و تشکر می‌کنم، تصریح کرد: سرانه تخت در استان سمنان خوب است و به عنوان شاخص موردپذیرش خواهد بود اما برای نظام سلامت ارائه خدمت آن را بر پایه تخت و بیمار قبول نداریم و معتقدیم قبل از آن باید پیشگیری کرد.

وی بابیان اینکه کارانه پرسنل بهداشتی کشور به‌زودی پرداخت خواهد شد، افزود: شش استان کشور عید امسال به شدت گرفتار سیل شدند و باهمت همین افرادی که ۱۷ماه کارانه نگرفتند به نحوی مدیریت شد که یک مورد اپیدمی‌در کشور مشاهده نشد و این جای قدردانی دارد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند