صدور شناسنامه فنی حلقه مفقوده پیش فروش‌ها در مازندران

دسامبر 24, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/مازندران رییس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران گفت: شهرداری‌ها در هنگام صدور پروانه مکلفند برای هر واحد شناسنامه فنی به طور الزامی‌صادر کنند.

میر نجف موسوی گرمستانی شامگاه دوشنبه در جلسه‌ای با خبرنگاران با اشاره به قدمت ۸۰ ساله کانون سردفتران و دفتریاران مازندران ضمن تبریک روز ۶ دی روز سردفتر داری اظهار کرد: همزمان با برگزاری همایشات کشوری در راستای معرفی خدمات این کانون در مازندران همایشی روز پنج شنبه در بابلسر برگزار می‌شود.  وی تصریح کرد: حدود ۷ هزار و ۳۰۰ دفترخانه در کشور و ۳۴۰ دفترخانه در این استان مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند و ۳۴۰ سردفتر و ۳۴۰ دفتریار در حال فعالیت بوده که در مجموع ۴۰ هزار نفر در دفترخانه‌های کشور مشغول فعالیت و کار هستند.

رییس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران با بیان اینکه مردم با چالش‌هایی در زمینه اجرای برخی قوانین مانند پیش فروش املاک مواجه هستند، گفت: قانون پیش فروش از زمان تصویب تاکنون اجرایی نشده است.

موسوی خاطرنشان کرد: تعرفه دفاتر هر ۴ سال یکبار تغییر می‌کند و در سال ۹۴ آخرین بار این تعرفه‌ها بازنگری شد و به‌خاطر مشکلات کشور و تورم تاکنون تغییری نکرد اما افزایش هزینه‌های بیمه با تعرفه‌های ۴ سال گذشته امکان پذیر نیست و این در حالی است که ۹ درصد درآمد اسناد رسمی‌به حساب خزانه واریز می‌شود.

وی افزود: مرجع صدور سند اتومبیل را ماده ۲۹ قانون تکلیف مشخص می‌کند که صلاحیت تنظیم خودرو بر عهده دفتر اسناد رسمی‌است.

رییس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران با اشاره به اینکه اگر قانون پیش فروش به درستی انجام و ثبت شود خریدار با خیال راحت اقدام به خرید ملک خواهد نمود، بیان کرد: وقتی شهرداری‌ها پروانه صادر می‌کنند، مکلفند به صدور شناسنامه برای هر واحد فنی هستند و این حلقه مفقوده برای اشخاصی است که قرار داد پیش فروش را بدون سند رسمی‌انجام می‌دهند. 

۴۰ درصد پرونده‌های حقوقی محاکم ناشی از سند عادی است

 سید موسی ساداتی کردخیلی عضو هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران مازندران نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه دفاتر اسناد رسمی‌اموال انسان را ثبت می‌کنند، گفت: بیش از ۴۰ درصد پرونده‌های حقوقی در محاکم ناشی از اسناد عادی است.

وی یادآور شد: بیش از ۶۰ درصد املاک در مازندران فاقد سند مالکیت بوده و بیشتر این املاک دارای سند عادی هستند، در حالی‌که مطابق طرح کاداستر تمامی‌املاک باید سنددار شوند اما تاکنون ۲۰ درصد انجام شده است.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند