صادرات خدمات فنی و مهندسی منجر به ارزش افزوده می شود

دسامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی‌یکشنبه در کارگروه اقتصاد ،سرمایه گذاری فارس بیان کرد: دستگاه‌های مختلفی در زمینه صادرات محصولات فنی و مهندسی دست اندر کار هستند که این دستگاه‌ها باید در این حوزه تاثیرگذار باشند و نباید از حضور فعالان و نخبگان در این بخش غافل شد.

عالیترین مقام دولت در فارس خاطرنشان کرد: یکی از بخش‌های که می‌تواند نقش قابل توجه ای در حوزه حمایت از نخبگان و صادرات خدمات فنی و مهندسی داشته باشد صندوق توسعه صادرات است و بانک‌ها نیز می‌توانند نقش هدایتگران سرمایه گذاران را داشته باشند و از گمراهی این افراد جلوگیری کنند. 

وی اضافه کرد: قطر متقاضی خدمات فنی و مهندسی استان فارس است البته در کشورعراق اگر بیمه‌ها و صندوق ضمانت صادرات وارد شود زمینه برای صادرات خدمات فنی و مهندسی فراهم است.

استاندار فارس گفت: در افغانستان نیز نقش بیمه ، بانک‌ها و صندوق ضمانت صادرات قابل توجه بوده ، در پاکستان نیاز به تلاش و رایزنی سیاسی داریم.

رحیمی‌افزود: در آفریقا پروژه‌های خوبی در حال اقدام بوده و  بازار کار مناسبی در حوزه  ساختمان و راه در این کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: در سوریه در بخش ساخت و ساز می‌توان ورود کرد که باید محکم در این زمینه ورود پیدا کنیم.

استاندار فارس درخصوص ترسیم سیمای اقتصادی کشور بیان کرد: اصلی ترین مشکلی که در کشور با آن مواجه هستیم موضوع اقتصادی است و رهبر معظم انقلاب نیز بر این موضوع تاکید دارند. 

او ادامه داد: مولفه‌های مختلفی در نوسانات اقتصادی کشور متأثر است از مشکلات فرهنگی گرفته تا مشکلات معیشتی مردم از جمله مشکلات موجود در اقتصاد ایران است. 

او افزود: مهاجرت، تکیه بر نفت و عدم فعالیت بخش خصوصی در مواجه با بخش دولتی از دیگر مشکلات رایجی است که اقتصاد وجود دارد. 

استاندار فارس گفت: طبیعتا اقتصاد دولتی اقتصاد کارآمدی در دنیا نبوده است؛ زمانی اقتصاد شکوفا می‌شود که بخش خصوصی حضور فعال در آن داشته باشد و بتواند اثرگذار باشد.

رحیمی‌با بیان اینکه قطعا موضوع اشتغال و سرمایه گذاری بهم پیوسته است، افزود: در حوزه رونق تولید و اشتغال هرچقدر دولت اهرم تشویقی و کمکی در قالب تسهیلات مختلف مدنظر قرار داده است اما بازهم باید به سمت و سوی بنگاه‌های اقتصادی مثل بانک‌ها و شرکت‌های سرمایه گذاری و نهادهای مالی و اقتصادی برگردیم تا آن‌ها سرمایه گذاری کنند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند