شورای نگهبان در مقابل زیاده‌خواهان و فتنه‌گران خواهد ایستاد

اکتبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی امروز در خطبه‌های نمازجمعه بندر دیر با اظهار تأسف از هجمه به شورای نگهبان، بیان داشت: نهاد شورای نگهبان در اصول متعدد قانون اساسی مطرح شده و جایگاه قانونی دارد و بارها امام و مقام معظم رهبری از این نهاد دفاع کرده‌اند.

حسینی ادامه داد: ملت ما  این همه خون‌دل خورده و فشارها را تحمل کرده و دیگر اجازه نخواهد داد که مجلس شورای اسلامی‌را منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و فتنه‌گرها اشغال کنند و شعار مردم ما این است که  مجلس شورای ما جای منافقین نیست.

وی اضافه کرد: این بحث‌هایی است که متأسفانه با چراغ سبزی که رئیس جمهور در یکی از سخنرانی‌هایشان دادند این هجمه‌ها و حملات از چند هفته پیش پی در پی توسط افراد مختلف متوجه شورای نگهبان شده است.

امام جمعه دیر گفت: چندماه مانده به انتخابات مجلس می‌خواهند نهادی را که باید به عنوان یک فیلتر جلوی افراد ناباب را بگیرد از الان چنان منکوب کنند که نتواند عرض اندام کند که این خیالات واهی است و شورای نگهبان همچون گذشته در مقابل زیاده‌خواهی و فتنه گرها و منافقین محکم و استوار خواهد ایستاد.

حسینی افزود: این جوسازی‌ها و هیاهوها در رأی  و تصمیم اعضای شورای نگهبان تأثیرگذار نخواهد بود و طبعا رهبر معظم انقلاب هم در جا و موقع خودش موضع خواهند گرفت و این حرف‌های نسنجیده را محکوم خواهند کرد.

وی درباره دهه وقف بیان کرد: خیلی از اماکن دینی و مذهبی و بیمارستان‌ها و مراکز فرهنگی و آموزشی با کمک واقفین نیک‌اندیش احداث شده است و از این پس هم این سنت حسنه احیا شود و در زمینه‌هایی که نیاز جامعه امروز است مانند حوزه‌های علمیه و مراکز بهداشتی وقف شود.

حسینی  با اعلام اینکه ریشه مبارزه با آمریکا کودتای ۲۸ مرداد و تبعید حضرت امام است، عنوان کرد: کسانی که می‌گویند مبارزه با آمریکا مربوط به بعد از انقلاب است باید نطق تاریخی امام در چهارم آبان سال ۴۳ را بخوانند تا بدانند که سابقه استکبارستیزی و مرگ بر آمریکا به سال‌ها قبل از انقلاب برمی‌گردد.

وی با تأکید بر اینکه مسئولین باید از سخنان مقام معظم رهبری درس بگیرند، یادآور شد: مرتب سخنرانی کردن و در برخی از سخنرانی‌ها به این نهاد و آن نهاد حمله کردن، دردی از دردهای مردم دوا نمی‌کند و به جای سخنرانی کردن باید برای مردم کار کرد و مشکلات آنها را برطرف کرد.

خطیب جمعه دیر خاطرنشان کرد: آنچه امروز داریم در پرتو ثبات قدم و مقاومت و ایستادگی به دست آمده و دنیا شاهد زوال آمریکا و اسرائیل است.

حسینی با تبریک هفته بیمه سلامت ابراز کرد: در راستای تحقق سیاست‌های کلی نظام سلامت در زمینه بیمه سلامت گام‌های بلندی برداشته شده است و اقدامات خوبی در استان ما در جهت توسعه کمی‌و کیفی بیمه سلامت انجام شده است.

وی درباره هفته کتاب و کتابخوانی تصریح کرد: همان طوری که به فکر رفاه فرزندانتان هستید به فکر دین آنها هم باشید و کتاب‌های دینی و مذهبی به بچه‌هایتان هدیه بدهید و دانش‌آموزان و دانشجویان به جای گذراندن وقت خود در فضای مجازی، کتاب‌های سودمند مطالعه کنند.

خطیب جمعه دیر گفت: شهید حسین فهمیده باید الگویی برای همه نوجوانان و دانش‌آموزان ما باشد و ایمان، اخلاق ، بصیرت و مسئولیت‌شناسی و ایثارگری را از وی بیاموزند.

حسینی با اشاره به اقدامات پیامبر اسلام برای ایجاد تمدن اسلامی، اظهار داشت: انسان‌سازی با گسترش معنویت و اخلاق اسلامی، وحدت و هم‌گرایی در جامعه، تشکیل حکومت مرکزی با محوریت مسجد، دعوت به عقلانیت و علم‌آموزی و عدالت اجتماعی و بها دادن به نظرات مردم  و توجه به ملاک‌های مکتبی در واگذاری مسئولیت به افراد از جمله این اقدامات بود.

امام جمعه بندر دیر با اشاره به اینکه پیامبر اسلام قبل از آزادی سیاسی و اجتماعی آزادی معنوی مردم را دنبال می‌کرد،‌ افزود:  باید در حکومتی که داعیه ایجاد تمدن اسلامی‌دارد، کسانی سرکار بیایند که معتقد به ارزش‌های اسلامی‌و این مکتب و نظام دینی و اسلامی‌باشند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند