شناسایی ۱۲۰ سازه پرخطر در مسیر رودخانه‌های استان اصفهان

نوامبر 10, 2019اخبار روز بیمه

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به مطالعات انجام شده بر روی پهنه بندی‌های سیلاب در حوضه آبریز کارون، دز، دق سرخ و زاینده رود توسط شرکت آب منطقه ای استان اصفهان اظهار داشت: مطالعات پهنه بندی سیلاب در ۵۰ درصد استان اصفهان و به ویژه شهرستان‌های سمیرم، فریدون شهر و اردستان انجام شده است تا پهنه‌های سیل خیز در استان اصفهان شناسایی شود.

وی افزود: با مطالعات انجام شده، دوره‌های بازگشت که دو صد سال است در مناطق اولویت دار جهت آزادسازی مسیل‌ها تهیه شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به بررسی مطالعات انجام شده در تعیین نقاط سیل خیز استان اصفهان ادامه داد: با نقشه‌های راهبردی که ماحصل مطالعات انجام شده است می‌توان مناطق سیل خیز پرخطر را در استان اصفهان شناسایی و تصرفات را آزاد کرد.

سه هزار کیلومتر مسیر رودخانه‌های اصفهان و تهدیدهای سیلاب

وی با اشاره به طول سه هزار کیلومتری رودخانه‌های استان اصفهان گفت: دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر از طول رودخانه‌های استان اصفهان در اولویت مطالعات شرکت آب منطقه ای استان اصفهان قرار گرفته است و هزار و ۹۰۰ کیلومتر مطالعات تعیین محدوده‌های بستر و حریم رودخانه‌ها با رعایت دوره بازگشت سیلاب‌ها توسط شرکت آب منطقه ای استان اصفهان تهیه شده است.

شیشه فروش با بیان اینکه شرکت آب منطقه ای استان اصفهان، ۷۰۰ کیلومتر از بستر و حریم رودخانه‌ها را در دست مطالعه دارد، تصریح کرد: در مطالعات مرحله دوم، ساماندهی و نقشه برداری ۲۱۰ کیلومتر از رودخانه‌های استان اصفهان انجام شده است و ۶۰۰ کیلومتر هم در دست تهیه است.

آزادسازی ۴۵۰ هکتار از حریم رودخانه زاینده رود

وی با اعلام تعیین حد و بستر رودخانه‌های استان اصفهان ابراز داشت: ۴۵۰ هکتار از حریم رودخانه زاینده رود آزادسازی شده است و این آزادسازی‌ها در سایر رودخانه‌های استان اصفهان به  ۲۳۰ هکتار می‌رسد.

شناسایی ۱۲۰ سازه پرخطر در مسیل رودخانه‌های استان اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به شناسایی۱۲۰  سازه پرخطر در مسیل رودخانه‌های استان اصفهان اظهار داشت: ۱۴۰ کیلومتر از مسیل رودخانه‌های استان اصفهان با دیواره سازی، تثبیت بستر، لایروبی و کنترل فرسایش ساماندهی شده است که ۷۰ کیلومتر از این ساماندهی بر رودخانه زاینده رود انجام شده است. از سوی دیگر ۸ کیلومتر از رودخانه زاینده رود دیواره سازی شده است.

لایروبی ۱۷ کیلومتر از رودخانه‌های استان اصفهان

وی با بیان اینکه ۱۷ کیلومتر از رودخانه‌های استان اصفهان لایروبی شده است، ابراز داشت: در اطراف رودخانه زاینده رود مسافت ۷۰ کیلومتری جاده سازی ساحلی شده است. ۱۵۰ کیلومتر از مسیر رودخانه زاینده رود و ۲۰۰ کیلومتر از سایر رودخانه‌های استان اصفهان هم با تابلوهای هشدار سیل شاخص گذاری و نشانه گذاری شده است.

شیشه فروش با اشاره به آزادسازی و لایروبی مسیل‌های رودخانه شور در مبارکه و سرشاخه‌های همین رودخانه در شهرستان دهاقان گفت: پیش بینی‌های هواشناسی بر بارشهای پاییزه در آذرماه حکایت دارد و با ابلاغ سازمان مدیریت بحران کشور، شرکت آب منطقه ای مسئولیت کارگروه پیشگیری از سیلاب را برعهده دارد.

هشدار به شهرک‌های صنعتی و بیمه دام و اماکن مسکونی

شیشه فروش با اعلام هشدار به دهیاری‌ها و شهرداری‌ها در راستای تقویت سیل بندها اظهار داشت: به شهرک‌های صنعتی در جهت هدایت رواناب‌ها و آبهای سطحی هشدار داده شده است و ستاد سیلاب در ۲۴ شهرستان استان اصفهان تشکیل شده است.

وی افزود: به اداره کل جهاد کشاورزی استان اصفهان اعلام شده است تا دام و محصولات کشاورزی را در برابر حوادث بیمه کند و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها موظفند اماکن مسکونی را در مناطق سیل خیز بیمه کنند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند